«Віддай людині крихітку себе...»
У Львові збирають кошти для харчування малозабезпечених і бездомнихНині у львівському «Будинку вчених» відбудеться благодійний бал. Його мета — збирання грошей для закупівлі кухонного обладнання в Центр харчування для малозабезпечених і бездомних. (Сьогодні там зареєстровано близько 1000 бездомних громадян, з них 200 вже отримали паспорт, а 569 — тимчасову реєстрацію.) Організатори події — Українська греко-католицька церква та Львівська міськрада. Треба сказати, що УГКЦ давно успішно співпрацює з мерією в соціальній сфері. Наприклад, кілька років тому відкрито нічліжку для бездомних. Та й взагалі до пошуку фінансування своїх проектів греко-католики підходять творчо. Згадати хоча б традиційний бал Українського католицького університету або оперний та рок-тури «З вірою і любов’ю», організовані для завершення будівництва Патріаршого собору в Києві.
Власне, програма балу включає показ колекції відомого дизайнера Ольги Романової, виступ срібного призера шоу «Україна має талант-2» скрипаля Олександра Божика та його квартету, звісно, прийняття і танці, а також аукціон. Лотами стануть картини провідних місцевих художників, вечірня сукня від тієї ж Ольги Романової, романтична вечеря на двох в одному з респектабельних ресторанів міста, тритомники творів митрополита Андрея Шептицького і резонансна книжка Джорджа Вайгеля про Папу Івана Павла ІІ, компакт-диск співачки Джамали з її автографом... Між іншим, девізом вечора організатори обрали слова Ліни Костенко: «Віддай людині крихітку себе, за це душа наповнюється світлом».
— Головна мета значно ширша, ніж просто збір коштів, — каже отець Роман ЛАГІШ. — Це — відродження культури благодійництва. За часів Австро-Угорщини щороку восени бали відбувалися одночасно у Відні та Львові. Їх організовувалося багато. Вони були зорієнтовані на різні суспільні прошарки населення й розмаїті — масштабні та дрібні — цілі. Отже, до благодійної справи залучалися всі. Таким чином заможні люди дбали про тих, хто жив скромно, а то й бідно. Як зазначають історики, саме тому імперія, на відміну від деяких країн Європи, змогла уникнути революції.