Відпочинок — під контролем
За порядком на курортах стежать понад сім тисяч правоохоронців![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080718/4125-2-2.jpg)
Улітку більшість злочинів трапляються якраз у багатолюдних місцях — пляжах, парках, лісових зонах, стверджують правоохоронці. Аби цьому запобігти, у південних та західних регіонах України (основних осередках відпочинку) збільшено кількість патрулів. Наразі там працює понад сім тисяч правоохоронців.
Незважаючи на таку пильність міліціонерів, кількість злочинів у деяких регіонах України, зокрема у Криму, не зменшилась, а навпаки — збільшилась удвічі. Правоохоронці пояснюють це просто — коли більшість населення відпочиває, за роботу беруться злодії та крадії.
— За два останні місяці рівень злочинності в Україні знизився на 5% (з 60 до 57 тисяч злочинів), винятком є лише Кримський регіон, — пояснив заступник міністра внутрішніх справ України, начальник міліції громадської безпеки Олександр Савченко. — Однак статистика — це річ змінна і залежить від пори року, оперативності правоохоронців та від ряду інших факторів. Тому нині найголовнішим завданням органів внутрішніх справ лишається безпека громадян у зонах відпочинку. Упродовж липня наша служба провела операцію «Берег» (продовжуватиметься протягом усього літнього сезону), у ході якої були перевірені місця відпочинку дітей, пляжі, бази відпочинку, санаторії, готелі, нічні клуби — усього понад 16 тисяч об’єктів. У результаті операції правоохоронні органи розкрили 680 злочинів, затримали понад 70 злочинців, що перебували в розшуку, а також вилучили понад 30 одиниць вогнепальної зброї, 200 кілограмів наркотичних засобів та три кілограми вибухових речовин.
Актуальним питанням для міліції лишається безпека дитячого відпочинку. За словами Олександра Савченка, працівники міліції супроводжують кожну групу дітей, що вирушає на відпочинок за межі свого населеного пункту, а також стежать за порядком у дитячих таборах.
— Проте не всі батьки зуміли організувати для своїх дітей літній відпочинок. Значна кількість підлітків полишені самі на себе, — продовжив Олександр Савченко. — Тому за травень — червень цього року чотири тисячі підлітків потрапили до міліції. Для такого короткого терміну це дуже велика цифра. В основному ці діти займалися жебрацтвом та крадіжками.
Аби вирішити цю проблему, фахівці радять проводити з підлітками роз’яснювальну роботу, але не просто вчити їх правилам поведінки, а наводити їм конкретні статті кримінального кодексу — що їх очікує за той чи інший злочин. На думку пана Савченка, таку ж саму профілактичну роботу варто проводити із дорослим населенням на початку будь-якого масового заходу.