Віктор МЕДВЕДЧУК: «Переговори з противниками були можливі, однак я визнав це недостойним»
Лідер СДПУ(о) Віктор Медведчук заявив, що він не має наміру переглядати результати голосування у Верховній Раді України з питання про його звільнення з посади першого віце-спікера. Про це він сказав учора на засіданні Всеукраїнського прес- клубу Асоціації працівників ЗМІ України, передає ForUm. «Я не бухгалтер і перераховувати голоси не збираюся. Учора на табло з’явилася цифра 234. І крапка у цьому питанні поставлена», — підкреслив В. Медведчук. Він також відзначив, що до нього підходили депутати і заявляли, що вони не брали участі у голосуванні, у той час як їхнi картки спрацювали. Крім того, за словами Медведчука, ряд депутатів, які ніби висловилися за його відставку, в момент голосування знаходилися за кордоном і не були присутні у сесійному залі. «Але робити ревізію рішення Верховної Ради злочинно. На рішенні Верховної Ради треба поставити крапку і до цього питання повертатися не треба», — сказав Медведчук.
Сам лідер СДПУ(о) вважає, що його відставка є «своєрідною реакцією, якщо не вживати слова «помста». На підтвердження своїх слів він нагадав, що взяв на себе відповідальність в створення парламентської більшості в січні 2000 року, внаслідок чого представники лівих політичних партій були усунені від керівництва Верховною Радою і парламентськими комітетами. Тим часом за час існування парламентської більшості були прийняті десятки законів, котрі не приймалися протягом попередніх дев’яти років роботи парламенту незалежної України. В. Медведчук вважає, що ліві, підтримавши вимогу його відставки, таким чином відреагувати на прийняття Земельного кодексу (який був прийнятий парламентом під головуванням першого віце-спікера), а праві пригадали йому, зокрема, його позицію з питання про відставку уряду Ющенка.
Проте лідер СДПУ(о) впевнений, що його звільненню з посади першого віце- спікера Верховної Ради можна було запобігти. За його словами, він був уже декілька тижнів тому проінформований про те, що готується його відставка, і навіть говорив про це на прес-конференції. «Я був морально і внутрішньо готовий до відставки», — сказав В. Медведчук. У той же час він відзначив, що «якби треба було, ми б могли домовитися». За його словами, можна було провести переговори з противниками, які вимагали його відставки, і спробувати, принаймні, частину з них переконати. Переговори були можливі з деякими фракціями, зокрема, з фракцією «Єдність», однак він «не вважав за доречне і можливе проведення таких переговорів». Віктор Медведчук також нагадав, що спікер Верховної Ради Іван Плющ і віце-спікер Степан Гавриш були проти винесення питання про його відставку на порядок денний, однак, додав Медведчук, він сам побажав внести дане питання на порядок денний і проголосувати за нього.
Незважаючи ні на що, Віктор Медведчук вважає, що він унаслідок відставки «не постраждав і не постраждає у майбутньому». Він додав, що тепер діятиме більш відкрито і вільно. «Руки у мене ніколи не тремтіли. А сьогодні вранці я відчув, що вони у мене більш вільні», — сказав Медведчук. Пояснюючи, він додав, що раніше його посада зобов’язувала його стримано ставитися до деяких політикiв і політичних сил. «Тепер я діятиму більш розкуто. Це не означає, що я буду порушувати політичну етику, але я отримав можливість відкрито висловлювати свої погляди з деяких питань», — відзначив Медведчук. Хоч вважати відставку радісною подією, зрозуміло, не можна.
Що ж до позиції Президента, то Віктор Медведчук висловив упевненість у тому, що глава держави не має до його відставки жодного відношення. Він повідомив, що в четвер увечері розмовляв з Президентом і Леонід Кучма був обурений тим, що трапилося у парламенті. За словами Медведчука, Президент спитав у нього, чи знав він про свою можливу відставку і чому не звернувся до нього за допомогою. Лiдер есдекiв також заявив, що Президент учора ввечері «звинуватив» його в тому, що він його не попередив, що готується у парламенті.
ДО РЕЧІ
На прес-конференції у п’ятницю в Харкові Президент України Леонід Кучма заявив, що відставка першого заступника голови Верховної Ради України Віктора Медведчука є початком загострення політичної ситуації в Україні. «Загострення політичної ситуації вже почалося. Воно почалося учора — передвиборна кампанія у нашому парламенті, звільнення першого віце-прем’єра», — сказав Л.Кучма.