Віктора Боженара звільнено з-під варти для лікування
Віктор Боженар, колишній радник Голови Верховної Ради України з питань макроекономіки та національної безпеки, обвинувачуваний у зловживанні службовим становищем та незаконному використанні державних кредитів, 27 лютого був звільнений з-під варти в залі Одеського обласного суду.
Постановою судової колегії у кримінальних справах йому змінено запобіжний захід на підписку про невиїзд. Того ж дня Віктор Боженар літаком прибув до Києва - за постійним місцем проживання.
Адвокати В. Боженара неодноразово зверталися з клопотанням про звільнення їхнього клієнта з-під варти з огляду на прогресуюче погіршення стану здоров'я. В. Боженара двічі було піддано судово-медичній експертизі. Перша експертиза, проведена в Одесі, засвідчила наявність низки серйозних захворювань, три з яких за законом "є підставою для звільнення засудженого від подальшого відбування покарання". Проте прокурор зажадав повторної експертизи, котра, після численних зволікань, була здійснена в Києві комісією Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України. Її висновок від 14 лютого повністю підтвердив попередні діагнози. Більш того, зазначено, що "відсутні достовірні медичні критерії для прогнозування подальшого перебігу захворювань" (що, очевидно, означає: з хворим у будь-яку хвилину може статися що завгодно). В. Боженар, однак, категорично відмовився від запропонованої йому тритижневої "відпустки" на реабілітацію здоров'я, наполягаючи, щоб судовий процес поновився якомога швидше. Наступне судове засідання призначено на 12 березня.
На прохання кореспондента "Дня" ситуацію коментує керівник юридичної фірми "Злагода" В. Здоренко. За його словами, "основне обвинувачення В. Боженара - у зловживанні службовим становищем (ст. 165 ч. 2 КК) - внесено до переліку тяжких злочинів пізніше, ніж відбувся арешт. Навіть зараз у переліку до ст. 155 КПК, яка передбачає обов'язковий арешт у разі вчинення окремих злочинів, ст. 165 КК не згадується. Тому ми заперечуємо не лише проти взяття його під варту, а й проти самого затримання. А проте, вже майже два роки - з 6 березня 1995 року - людина у в'язниці".
Як стало відомо кореспондентові "Дня" з неофіційних джерел, вже в перший день своєї "відносної свободи" В. Боженар відвідав колишнє місце роботи.
Випуск газети №:
№37, (1997)Рубрика
Панорама «Дня»