Вітчизняні зошити поки що перемогли
Та перемога може стати пірровоюОднак, перефразовуючи відому приказку, «вибачте» до кишені не покладеш (тим більше, що ні про які вибачення, схоже, не йдеться), а кишеня в комбінату завдяки ініціативі «зверху» опустішала суттєво. За словами А.Рябоконя, цех iз виробництва зошитів змушений був тимчасово припинити свою роботу (в будь-якому випадку тепер доведеться приводити виробничий процес у відповідність з «новими» вимогами МОЗ), але набагато гірше те, що багато замовників відкликали свої замовлення, тобто репутації підприємства нанесено великих збитків. Навряд чи варто пояснювати, що це позбавило комбінат потенційних прибутків, а державі не додало податкових надходжень від виробництва та реалізації.
До речі, щодо податків. Точніше — податкової міліції, роль якої у цій справі залишається настільки ж примарною, наскільки й реальною — подібно до тіні батька Гамлета. Досі незрозуміло, яке відношення мають податківці до екологічної чистоти шкільних зошитів. Відомо точно (зі слів представників комбінату), що податківці підприємство відвідували, перевіряли документацію і поїхали без претензій. А незабаром «за поданням податкової» з'явилася уже відома постанова МОЗ. Певно, звідси і вперті чутки (тобто всі кажуть, але ніхто не хоче заявити офіційно), що нібито нагляд за виконанням заборони на реалізацію зошитів узялася здійснити та ж податкова, та ще й ледве чи не раніше за вихід у світ відповідної постанови...
І останній штрих: постанова МОЗ датована 8 жовтня поточного року. Як стверджує А.Рябоконь, цей документ з вимогою вжити заходів і відзвітувати до 1 листопада він як перша особа підприємства отримав... минулої п'ятниці, 5 листопада. Заходів вжили чудово без участі комбінату... А от хто тепер захоче і зможе відшкодувати збитки держави й повернути репутацію українського зошита?