Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Влада розпочала «зачистку» телевізійного простору в Києві,

відрепетирувавши до цього закриття чотирьох ТРК у Криму
28 серпня, 00:00

На прес-конференції журналістам було роздано докладний список перевірок каналу, починаючи із травня цього року, — Санепідемстанцією міста Києва, Державною інспекцією електрозв'язку, Ліцензійною палатою України, КРУ, районною і міською податковими інспекціями, районною податковою міліцією... «День» неодноразово вже писав і про підгрунтя цієї пильної уваги відповідних організацій до СТБ: передусім — це укладення каналом угоди про трансляцію пленарних засідань ВР після припинення таких УТ-1. Вочевидь, напередодні сесії парламенту, яка відкриється у вересні, це зовсім не вписується в плани команди нинішнього Президента, як, утім, і більш-менш об'єктивне інформування СТБ про передвиборну діяльність усіх реальних суперників Леоніда Кучми.

За твердженням керівництва каналу, закриття їхнього єдиного розрахункового рахунку в «Укрексімбанку» означає фактичне вигнання їх з ефіру України. Утім, було помітно, що і голова адміністративної ради каналу В.Сивкович, і Д.Прикордонний були стримані в своїх характеристиках чинної влади, — вочевидь, не залишаючи надії врятувати ситуацію, не доводячи до відкритого протистояння. Прозвучала навіть така фраза: «Нас закривають не тому, що ми не підтримуємо політику Кучми, а тому, що «не так» висвітлюємо діяльність чинного Президента».

Що ж, найближчий час покаже, чи вдасться таким чином СТБ утриматися в ефірі. На жаль, практика передвиборних кампаній в Україні свідчить, що не до кінця послужливих до влади в критичні моменти не рятує ні обережність, ні двоїстість позиції, як, проте, і відкрите протистояння, яке, однак, завжди ставить крапки над «і», в тому числі і для електорату. І якщо під час президентської кампанії 1994 року був лише один приклад того: закриття ТРК «Гравіс», — то нині свавілля чинної влади стосовно непокірних ЗМІ дуже багато: пригадаймо лише дніпропетровський «11-й канал», чотири кримські телерадіокомпанії, газети «Политика», «Днепропетровская правда» тощо.

Висловлюючи солідарність із колегами з СТБ, газета «День» сподівається, що відповідну оцінку діянням влади стосовно свободи слова в Україні дадуть і Спілка журналістів України, і профільний комітет ВР, і всі ЗМІ, які бажають зберегти обличчя перед народом країни.

Коментарі ситуації читайте на стор. «День України»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати