Перейти до основного вмісту

Враження, прогнози, надії

20 травня, 00:00

Учора в прямому ефірі по УТ-1 усі ви могли бачити півфінал Міжнародного пісенного конкурсу.

Із 25 учасників телеглядачі вибрали десять найкращих. А 21 травня відбудеться фінал «Євробачення-2005». За гран-прі змагатимуться 24 конкурсанти. Напередодні півфіналу журналісти «Дня» побували на репетиціях iз учасниками та уболівальниками.

Усі(!) співаки, не змовляючись, стверджували, що налаштовані на перемогу. Причому отак за максимумом: ні на місце в трійці чи десятці призерів. Групи підтримки конкурсантів на підступах до Палацу спорту перед концертами роздали альбоми, футболки, календарики, переконуючи глядачів, що їхній співак або група найкращі й саме за них варто віддати свій голос.

За 50-літню історію «Євробачення» стало традицією робити прогнози. Найвищі ставки продовжує тримати Греція. Хелена Папарізу справді не лише дівчина- картинка — справжня мрія, — а й володіє прекрасними вокальними даними. Хелена ще чудово танцює. А її пісня «Мій номер один» — справжній хіт. Серед фаворитів називають конкурсантів iз Угорщини, Норвегії, Швеції й Ісландії. Журналісти також визначили своїх улюбленців. Так, після виступу молдавської групи «Здоб ши Здуб» з їхньою сумішшю хіп-хопу та фолку в багатьох слухачів підіймався настрій. Молдавани виконують задирикувату пісню «Бабуся б’є в барабан», а на «підтанцьовці» у них справжня баба Ліда, з якою лідер групи Роман Ягупов познайомився на одному з фольклорних фестивалів. Сподобалися представникам ЗМІ і співаки з Австрії, Ісландії, Мальти, Норвегії, Фінляндії, Ізраїлю, Кіпру.

Утім, як мудро зауважила торішня переможниця «Євробачення» Руслана Лижичко: «Голоси віддають глядачі. Формули успіху ніхто не може вгадати. Я можу пригадати, що в Стамбулі серед трійки найкращих називали бельгійку. А в результаті співачка опинилася на 22-му місці»...

Один із гостей конкурсу зі Швеції Майкл N зiзнався, що вже кілька років поспіль їздить на «Євробачення» до будь-якої країни, хоч би де проводили ПКЄ, і завжди робить ставки на переможця. За його словами, він виграв 1500 доларів, поставивши на нашу Руслану. Нині йому подобається гречанка Хелена Папарізу та його співвітчизник Мартін Стенмарк. Як патріот Майкл поставив на Мартіна. Він вважає, що пісня «Лас-Вегас» у виконанні Мартіна має великі шанси на перемогу. До Києва Майкл приїхав уперше. Він захоплений містом — таким зеленим із вродливими дівчатами. Чи мають шанси «Гринджоли», — запитала я ветерана «Євробачення»? Він замислився, а потім зазначив: «Гринджоли» — не Руслана, але щось позитивне в їхній пісні все ж таки є»!

Конкурсантка Гленніс Грейс із Голландії призналася, що закохалася в Київ і хоче приїхати до нашої столиці ще раз. Співачка високо оцінила, як чітко працюють технічні служби. Вона вважає, що телеглядачі отримають справжню насолоду від того, що побачать на своїх екранах. Адже завдяки трансформаціям на сцені та лазерним ефектам кожна пісня, кожен номер ще більш видовищні. Гленніс, сміючись, зазначила, що на репетиції, побачивши її величезні підбори, до неї одразу підійшов працівник сцени та допоміг йти слизькою сценою.

А ось представники Сербії та Чорногорії (група «Без назви») були незадоволені звуком і світлом. «Ми приїхали до Києва перемагати, а тут у вашому палаці якісь незрозумілі нам технічні накладки», — кажуть хлопці. Схожі претензії висловлювала й конкурсантка з Росії Наталія Подольська. Співачка ходила з незадоволеним виразом обличчя, коли дізналась, що за прогнозами журналістів вона має рівні шанси з Анжелікою Агурбаш (Білорусь). Обидві співачки можуть увійти до десятки. До речі, продюсер Анжеліки Філіп Кіркоров першу костюмну репетицію всіх учасників півфіналу просидів у залі. Одним вухом слухаючи, що ж відбувається на сцені, а від другого не відривав трубку мобільного телефону. Ми з Філіпом випадково опинилися поряд у залі. Назвати Кіркорова уважним глядачем не можна. Уся його увага була прикута лише до виступу його протеже Агурбаш. У Білорусі її пам’ятають як екс- солістку популярного ансамблю «Вераси» (тоді співачка виступала як Ліка Ялінська). Уже кілька років Анжеліка одружена з російським бізнесменом Миколою Агурбашем. І хоча представляє співачка Полісся, але давно живе в Москві. Її пісня поставлена як шоу: яскраве, захоплююче. Після виступу Анжеліки Кіркоров аплодував стоячи.

— Філіпе, ваші враження від конкурсу та від Києва?

— Одне слово «Євробачення» саме за себе промовляє. Значно виріс його статус серед глядачів. Цього разу склад конкурсантів дуже строкатий. Мене радує, що є цікаві пісні та співаки. Я вважаю, що Анжеліка Агурбаш переможе. А що стосується Києва, то у вашому місті я бував безліч разів, але є в Києві якась привабливість і таємниця. У будь- який час року місто неповторне, але особливо гарний Київ у травні, коли квітнуть каштани і все навколо зелене. А зелений колір — колір «Євробачення-2005» і здається, що навіть природа працює на конкурс.

Про свої враження поділилися з «Днем» конкурсанти з Болгарії. Група «Каффе» гуляла не лише по майдану Незалежності, а й Андріївським узвозом. Додому хлопці повезуть сувеніри не лише з символікою «Євробачення», а й оригінальні вироби з дерева українських майстрів. Їм подобається, як оформлена сцена, як чітко працюють служби Палацу спорту, але викликає подив: чому транспорт ходить лише за чітко обумовленим маршрутом. Наприклад, у музикантів була пауза і вони хотіли поїздити Києвом, але водій відмовився і ганяв порожній автобус від готелю «Либідь» до Палацу.

«Прекрасна сцена, чудовий прес-центр, чітко працює транспортна служба, — сказав лідер групи «Гринджоли» Роман Калин. — Перед «Євробаченням» ми провели промотур країнами Європи та познайомилися з багатьма виконавцями, керівниками делегацій. Усі без винятку кажуть, що захоплені Україною та почуваються щасливими, що приїхали до Києва. Розчарованих серед колег ми не бачили. Усі країни делегували хороших і самобутніх конкурсантів. Боротися буде дуже важко. Дуже великий вибір за стилями, напрямами, манерою виконання, музикою, текстами.

Я як людина креативна оцінив оригінальні ідеї музикантів із Норвегії. Вони класно виконують рок-н- рол. Австрійці «запалюють» своєю фолковою музикою, пересипаючи її сучасними ритмами. Таке враження, що їм підвладні різні стилі. Вони такі компанійські. Жодна вечірка не минає без їхньої участі. Варто якомусь співаку заспівати — і музиканти одразу підхоплюють мелодію. Вони — супермузиканти з хорошою джазовою школою. Молдавани також чудові. Ці конкурсанти нестандартно підійшли до «Євробачення», ламаючи стереотипи, що це конкурс для домогосподарок. Завдяки нинішнім артистам, рівень «Євробачення» значно підвищиться в музичному світі. А з іншого боку, навіть співаки, які виконують традиційну «попсу», демонструють пісні дуже високої якості. Практично кожна друга пісня «Євробачення- 2005» вже є хітом, і це мене радує. Щонайменше через два-три роки пісні, що вперше прозвучали в Києві, звучатимуть на всіх дискотеках Європи...»

ДОСЛIВНО

Хелена ПАПАРІЗУ, Греція:

— Дуже багато греків живуть в Україні, а українців — у Греції. І хоча Україна набагато північніша за мою країну, в нас багато спільного. Я вирушила сюди зі спокійним серцем, бо знала, наскільки багато речей нас об’єднують, знала, що багато в наших культурах — частини одного цілого. Я втретє відвідую цей регіон і зовсім не почуваюся іноземкою, мене дуже добре приймають.

— Ваші враження від сучасної української музики?

— Я мало чула, крім Руслани. Вона прекрасно представила Україну на торішньому конкурсі. Думаю, за цей рік здійснили дуже велику роботу і Руслана, і люди, які живуть тут, і українці за кордоном. Руслані вдалося найкращим чином представити свою країну. Зараз, тут, в Україні, де зібралася вся Європа, моє завдання — якнайкраще представити Грецію. Якщо я переможу та зумію привезти «Євробачення» до Греції, багато згадуватиму про Україну… Не говоритиму зараз про перше місце — змагання дуже важке, але я справді згадуватиму Україну як свій талісман.

— Ви брали участь у «Євробаченні-2001» як учасниця групи «Антик». Як відтоді змінився конкурс?

— Дуже змінився. Конкурс стає дедалі масштабнішим. Інтерес Європи до «Євробачення» зростає, тому змагання цього року таке непросте: кожна країна докладає всіх зусиль для того, щоб її виконавець отримав якнайбільшу частину цієї уваги та симпатії.

Я справді дуже рада брати участь у «Євробаченні- 2005». У будь-якому випадку переможець представлятиме наш дім. Для вас, українців, дім — Україна. А дім України — це Європа. Ми всі — європейці, і будемо раді, що пісня, яка переможе, втілюватиме обличчя Європи. Не забуватимемо про те, що пісня та мистецтво загалом — це те, що об’єднує світ. Музика та ритм не мають стосунку ні до політики, ні до релігії, ні до кольору волосся або шкіри. Ми співаємо, танцюємо та святкуємо всi разом.

Константинос ХРИСТОФОРУ, Кіпр:

— Київ — прекрасне, живе та сонячне місто. Ми, кіпріоти, дуже раді, що приїхали сюди. Я перебуваю під великим враженням від стародавньої історії Києва, України та нинішньої теплої атмосфери. Я обожнюю Руслану. Я завжди стежив за успіхами ваших спортсменів. Сергій Бубка, ваша футбольна команда... Коли у вас багата культура та добре розвинений спорт — увесь світ перед вами. Кіпр любить Україну, до речі, в моїй країнi живе багато українців. Ми вдячні Україні за цей прийом.

Пiдготувала Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати