Перейти до основного вмісту

В'язниці адаптуватимуться до суспільства. За 8 копійок на добу

11 червня, 00:00

За його словами, щороку додається 12 відсотків осіб, яких треба утримувати в місцях позбавлення волі. Департамент вніс пропозиції до проекту нового Кримінального кодексу України щодо розширення видів покарань, які не пов'язані з позбавленням волі, зокрема: громадські роботи, обмеження волі тощо.

Окремо підкреслювалося, що сьогодні необхідно створювати державну систему постпенітенціарної опіки з метою підтримки осіб, звільнених із місць позбавлення волі. Основними соціальними інституціями такої системи мають стати центри соціальної адаптації при місцевих держадміністраціях, опікунські ради, соціальні будинки-інтернати.

У свою чергу начальник Київського слідчого ізолятора полковник Віктор Карандюк зазначив, що однією з головних проблем слідчих ізоляторів є недостатність фінансового забезпечення. Зокрема, на утримання однієї людини в слідчому ізоляторі щодня необхідно 34 грн. на харчування та 20 грн. — на побутові послуги. Держава ж цього року надала лише по 8 копійок у день на утримання однієї особи.

Іншою важливою проблемою СІЗО В.Карандюк назвав проблему кадрів. За його словами, на 3 тисячi 500 осіб, які утримуються в київському слідчому ізоляторі, припадає 444 особи персоналу, тоді як, наприклад, у Данії у в'язниці на 86 осіб припадає 100 осіб персоналу. Персонал має низьку зарплату та практично не забезпечується житлом, що «позначається на результатах діяльності СІЗО».

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати