Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Виборці ставитимуть «галочку» на «зоряному небі»

03 березня, 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Поліграфічний комбінат «Україна» надрукував уже сім мільйонів бюлетенів, повідомив голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович учора на прес-конференції під час відвідування комбінату. За його словами, друк бюлетенів розпочався 18 лютого, і через тиждень перші бюлетені відправлять на закордонні виборчі дільниці. Як повідомив Я. Давидович, загальна вартість виготовлення всіх бюлетенів становила 15,6 млн. грн. При цьому вартість одного бюлетеня, з урахуванням доставки на місце та охорони, становить приблизно 40 коп. Я. Давидович нагадав, що бюлетені цього року мають кілька рівнів захисту, деякі з яких є абсолютно новими для України. Зокрема, бюлетені виготовляють на спеціальному папері з водяними знаками у вигляді герба України, напису «Вибори 2006», зоряного неба; також на кожному бюлетені проставлений номер виборчої дільниці, на якій він має бути використаний, а в папір бюлетеня вплетені бавовняні нитки, що світяться під спеціальним приладом, а також ще кілька ступенів захисту, яких, за словами голови ЦВК, не знає навіть він. Такі ж високі ступені захисту мають відкріпні посвідчення, і не менш високий — протоколи дільничних комісій, а також конверти, у яких ці протоколи транспортуватимуться в територіальні комісії. За словами голови Центрвиборчкому, вже надруковано 780 тис. відкріпних талонів. Частина з них уже передана на дільниці.

Але якщо складнощі з друкуванням бюлетенів (для кожної дільниці — своя порція) можна подолати, то ситуація з дільничними виборчими комісіями стає загрозливою. Так, учора тривожна інформація надійшла з Кіровограда, де в окрузі №95 звільнилися вже 170 членів дільничних комісій. Як повідомив учора агентство Інтерфакс-Україна голова територіальної виборчої комісії цього округу Леонід Вербоватий, серед них 50 голів комісій, близько 30 заступників і 35 секретарів. За його словами, головною причиною масових відмов є відсутність оплати роботи з боку партій, які делегували їх у члени комісій. «Партії не платять своїм представникам у дільничних комісіях, що стає справжньою проблемою», — зазначив Л. Вербоватий. Тервиборчком пропонує нових кандидатів на всі вакантні посади, але це не вирішує проблеми, оскільки в одній комісії не може бути кілька представників від однієї партії, наголосив він.

Такі сигнали — не поодинокі, про що заявляли днями й експерти Комітету виборців України. Щоб якось вирішити цю проблему, ЦВК ініціює зміни до закону про вибори народних депутатів у частині формування дільничних виборчих комісій. За словами Я. Давидовича, ЦВК пропонує дозволити органам державної влади рекомендувати кандидатури до складу дільничних комісій. У цей час право рекомендувати кандидатури до складу комісій, у разі нестачі пропозицій від партій і блоків, мають тільки голови дільничних комісій. А голови, за словами Я. Давидовича, «не готові» пропонувати таку велику кількість людей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати