Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вибух в Єнакієвому називають найбільш потужним в історії української вуглепромисловості

10 червня, 00:00

У неділю, 8 липня, у м. Єнакієве Донецької області сталася наймасштабніша аварія за всю історію вуглепрому України: о п’ятій ранку на горизонті 1000 метрів на шахті ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзевугілля» сталося обвалення породи, що супроводжується вибухом метану.

Як повідомили в прес- службі теруправління Держгірпромнагляду, вибух був такої потужності, що пошкодженим виявився не тільки стовбур шахти, але й поверхневі споруди — на наземних будівлях було вибито вікна й навіть пошкоджено внутрішню поверхню стін. Що ж до внутрішніх пошкоджень, то в самій лаві було зруйновано стовбур шахти, а також усі комунікації, в тому числі й ті, що відповідають за відкачку води на підприємстві, і тому вода у виробку продовжувала потрапляти навіть безпосередньо в ході рятувальних робіт.

Загалом у момент аварії на шахті перебувала 41 особа — 37 із них працювали під землею. Крім того, через викид вогню на поверхню постраждали чотири робітники, які здійснювали регулювання руху клітки. Всі вони отримали опіки різного ступеню важкості, троє з них були госпіталізовані в Донецький опіковий центр, куди, за словами директора інституту невідкладної та відновлюваної хірургії Владислава Гриня, потрапили в надто важкому стані, який посилився ще й комбінованими травмами — переломами, опіками верхніх дихальних шляхів, черепно- мозковими травмами. Відразу ж після прибуття до лікарні постраждалі пройшли сильну протишокову терапію, а вчора їм зробили операції. «Ми видалятимемо в них омертвілі тканини, братимемо частини їхньої шкіри для того, щоб виростити нову. При такому ступені ураження чекати швидкого покращення стану не доводиться», — заявив В. Гринь.

Що ж до долі інших 37 робітників, то протягом доби фахівці навіть не могли приступити до рятувальних робіт — під землю неможливо було пробитися, і рятівникам спочатку довелося розчищати вантажний стовбур. При цьому обтяжливі очікування серйозних наслідків аварії посилювалися висновками експертів, за даними яких вибух стався прямо поблизу основного вантажопасажирського стовбура шахти, а це означає, що шанси врятуватися були у небагатьох. За словами міністра вугільної промисловості України Віктора Полтавця, вже о 4.30 ранку прилади на шахті показали, що почав загазовуватися горизонт на глибині 1000 метрів. Люди почали залишати робочі місця і збиратися до ствола — на виїзд, але піднятися вже не встигли...

Закінчення на стор. «С У С П I Л Ь С Т В О»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати