Винен... телевізор
Зі слів губернатора Донецької області Анатолія Близнюка, якнайшвидше розкриття злочинів, пов’язаних із нещодавніми нападами на донецьких журналістів, — справа честі влади та правоохоронних органів. Це саме підтвердив і мер міста О. Лук’янченко, оголосивши на прес-конференції, що він візьме розслідування інцидентів під особистий контроль.
Нагадаємо, що протягом трьох днів минулого тижня було скоєно напади на трьох представників донецьких ЗМІ: Едуарда Малиновського, Василя Васютіна і Сергія Кузіна. Проміжні підсумки розслідування поки що не свідчать про що-небудь конкретне, але, зі слів начальника УВС Донецька Анатолія Волощука, вже сьогодні слідство схильне припускати, що, по-перше, злочини скоєні різними групами осіб, ніяк між собою не пов’язаними, а, по-друге, мотив злочинів жодним чином не стосується професійної діяльності потерпілих. До речі, це підтвердив один із журналістів, які зазнали нападу.
Крім того, на думку А. Волощука, криміногенна ситуація, що склалася в місті останнім часом, також є свідченням не замовлених нападів на конкретних людей, а продовженням серії подібних злочинів. Так, досить пригадати, що цих трьох журналістів було побито після виходу з кафе у досить пізній час. Едуард Малиновський нібито посперечався у барі з компанією молодих людей, які йому цього не вибачили.
Як зазначає А. Волощук, частота грабунків у Донецьку збільшилася на 27,9%. Крім того, на сьогоднішній день у місті вже зареєстровано кілька випадків, коли злочинці чатували на майбутні жертви біля барів, щоб напасти на людину, яка у стані алкогольного сп’яніння чинитиме найменший опір. До того ж, почастішали крадіжки мобільних телефонів (а саме їх забрали у Василя Васютіна і Сергія Кузіна).
Статистика показує, що у центральній частині міста протягом третього кварталу 2003 року було скоєно ще кілька нападів і на інші професійні групи. Так, серед потерпілих зафіксовано 16 студентів, 5 викладачів вищих навчальних закладів, 4 працівників охорони здоров’я.
А щодо конкретних злочинів проти журналістів, то, за «оригінальними» спостереженнями працівників правоохоронних органів, саме 14 серпня, коли сталося два із них, наше телебачення транслювало понад двадцять фільмів із пропагандою жорстокості і насильства. На думку А. Волощука, це певною мірою стало причиною і реальних злочинів.
Що б там не було, повідомляє А. Волощук, усі деталі випадків і свідчення обох сторін слідство обов’язково врахує і багато разів перевірить, після чого, можливо, вже до кінця цього тижня гарантоване їхнє розкриття.