Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як навчитися виживати не за чужий рахунок?

03 липня, 00:00

Перші тижні вітчизняний гандбол живе в умовах довгоочікуваного консенсусу (або принаймні на підступах до нього), який був проголошений позачерговою конференцією ФГУ. Однак чи можна говорити про те, що на зміну недавньому визначенню "Клуби під п`ятою федерації" прийшла цивілізована формула "Федерація для клубів"? Кореспондент "Дня" звернувся із цим запитанням до одного з найбільш радикально налаштованих (мова про сезон - 96/97) тренерів нашої вищої ліги - Леоніда Орнштейна, наставника чоловічої команди "Світлотехнік - Колос" (Бровари):

- Недосконалість відносин "федерація - спорткомітет - клуб" відчувалася, звичайно, не лише в гандболі. Проте в нас це надто боляче "відгукнулося" для збірних. На початку нового міжолімпійського чотириріччя і чоловіча (більшою мірою), і жіноча національні команди випали з головних турнірів світового та континентального рангу. Роздмухувати багаття в цій ситуації означало б остаточно зайти в глухий кут. Йшлося не про миттєве примирення, а про збереження гандболу для подальшої професіональної роботи. Амбіції "маленьких Бонапартів" - це, погодьтеся, не конкуренція серед справжніх "профі".

- ...І через те, як мовилося в старі добрі часи, було вирішено "зміцнити керівництво". Підключили навіть адміністрацію Президента України, урядовців.

- А ви гадаєте, цивільний суд був би ліпшим? Винних уже шукали. А тим часом інші наживалися на гандболі і "при гандболі". Багато тренерів слушно вважає, що замінити Віталія Михайловича Реву на посту президента федерації було б помилкою. Ми якраз не сумніваємося в порядності цієї людини, нехай і заклопотаної саме урядовими проблемами, - він-бо заступник міністра транспорту. Але в гандболі -частка його душі. Нарікання були на адресу апаратників ФГУ. Уже добре, що головою колегії суддів обрано олімпійську чемпіонку Галину Петрівну Захарову. Про таких кажуть: совість спорту.

- Припустімо, арбітрам, схильним до зловживань, дадуть по руках. А, складаючи регламент національної першості, директорат спиратиметься на інтереси команд. Чи в результаті припиняться "розбирання" в гандболі?

- Мабуть, не до кінця, адже існують також двосторонні проблеми клубів. Скажімо, один мій колега б`є на сполох, що його резервістів переманив донецький "Шахтар-Академія". І тут же їхній клуб одверто "вербує" нашого 20-річного розігруючого Олега Великого. Ну, я теж міг би розпродати двоє-троє людей, щоб дати суперконтракт одному класному майстрові "за рахунок третьої команди". Ми ж вирішили для початку повернути з-за кордону суто своїх: Миколу Степанця, Віктора Ящука.

- Для вирішення кадрових питань потрібно, щоб і завтра хтось вийняв гроші зі скарбнички. Напевно, для виду спорту, котрий вилітає з усіх олімпійських відборів, НОК не шукатиме коштів?

- Позаторік, коли не було найменших гарантій гандбольній Україні потрапити до Атланти, Мінмолодьспорт усе одно субсидував певну суму клубам - учасникам єврокубків. Ви маєте рацію в тому розумінні, що гандбол не є в нас індустрією, як в Іспанії, Німеччині і певною мірою в країнах Скандинавії. Немає за моєю спиною таких промислових гігантів, як "Мотор-Січ" або "ZTR" (маю на увазі запорізькі команди). Але й за умов не суперзіркового складу ми завоювали "бронзу". Ви ж розумієте, що бюджет Броварського району відчуває неабиякий дефіцит. Однак сесія райради знайшла можливість частково нас підтримати. Ви скажете, хіба ти не ходиш до директора заводу й до голови облради "Колоса"? Відповім: ходжу. Коли в тому є потреба. Бо знаю, що ні Володимир Зволь, ні Станіслав Блощаненко не забувають про команду. Але ж АТ "Світлотехніка" не бездонна діжка. Між друзями, однодумцями не повинно бути ні заздрощів, ні утриманства. Власною позаспортивною діяльністю прагнемо заробити на пристойне життя для гандболістів основного складу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати