Перейти до основного вмісту

З чого плачуть "черепи", з того сміються "киселі" і "салоїди"...

13 січня, 00:00
РЕПЛІКА
З чого плачуть "черепи", з того сміються "киселі" і "салоїди"... Гліб ПЛЕСКАЧ, "День"

Затримано трьох лідерів-"бригадирів" столичного злочинного угрупування, так званого, "Черепа". Про це журналістам повідомив на брифінгу минулого четверга генерал-лейтенант Михайло Корнієнко, начальник Київського міськуправління міліції.

Дивує те, що ні дати затримання, ні прізвищ затриманих так і не назвали. А останнє навряд чи є таємницею для членів злочинних об'єднань Києва та околиць, а обиватель, замордований рекетом, прагне знати імена "героїв".

Анітрохи не применшуючи високих професійних і особистих рис М.Корнієнка, який здобув у колег славу "міліціонера старого гарту", варто помітити, що затримання нехай навіть трьох "бригадирів" колись шанованого в кримінальному світі "угрупування Черепа" навряд чи істотно вплине на розклад криміногенної ситуації в столиці.

Фундатори рекетирського промислу в Києві, "черепи" ще наприкінці вісімдесятих взяли під свій "дах" значну кількість торговельних точок і бізнес-структур, розташованих у центральній частині міста, в районі Хрещатика та прилеглих до нього вулиць.

Але на початку дев'яностих, під тиском "конкурентів", котрі були "скривджені" тим, що найбільш ласий шматок - центр міста - належить лише одному кланові, угрупування "черепів" змушене було поступитися частиною ареалу "проживання", сконцентрувавши зусилля "бригадних" на підкорення близького закордону - Польщі, Угорщини і Румунії. За непідтвердженими даними (а де таке підтвердження знайдеш? - Авт.), у середовищі "черепів" стався розкол, "низи" виражали невдоволення "верхами", які, нібито, собі "рвали" більше, недбало ставлячись до "общака".

Внутрішню кризу посилив арешт низки керівників клану. Вцілілий "особовий склад" "бригад" перейшов під "юрисдикцію" одного з процвітаючих підручних самого "Черепа" (в миру - Ткаченка) Ігоря-"Москви". 1991-1992 років проти громадянина Ігоря Фадеєва (якому обивательський поголос і приписував кличку "Москва". - Авт.) і членів його угрупування було порушено низку кримінальних справ за різними статтями Кримінального кодексу - пограбування, розбої, здирство. Було засуджено "активістів" злочинного об'єднання Рудченка, Косьміна, Семикіна, Кравцова, Гайсина. Сам І.Фадеєв тоді "вийшов сухим з води" - слідство не змогло довести причетності останнього до бандитського промислу. Його заарештували в середині дев'яностих - за підозрою у все тому ж бандитизмі. З арештом "Москви" "слава" "черепів" зійшла нанівець, "осиротілі" бандити розбрелися іншими угрупуваннями...

Цікавим є той факт, що оприлюднюючи інформацію про арешт "черепівців", питому вагу діянь яких сьогодні не можна порівняти зі злочинними зазіханнями нині живих-здорових столичних об'єднань, "совлохівців", "киселівців", "фашистів" і такими як вони - генерал-лейтенант не вважав за можливе повідомити, за що розігнав практично все керівництво Управління з питань боротьби з оргзлочинністю Києва - більш як 30 працівників. Це могло б пролити світло на сумний факт: кримінальний Київ трактує нещодавнє затримання трьох "черепівців" чомусь як... усунення "конкурентів" руками міліції...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати