Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За п'ять років влада відучила народ вірити в себе

04 серпня, 00:00

Як свідчать дані соціологічного опитування, проведеного фірмою «Соціс-Геллап» у червні поточного року, 58% громадян вважають, що вибори загалом будуть не чесними і не справедливими, і лише 24% опитаних оптимістичні в оцінці виборів (вагалися з відповіддю — 16%).

При цьому в чесність і справедливість виборчої кампанії не вірять 62% респондентів, протилежної думки дотримується 21%, вагалися з відповіддю — 16%. Підготовку та проведення виборів як чесні і справедливі оцінюють 27% опитаних, з протилежних позицій — 55%, вагалися з відповіддю — 17%.

У відповіді на запитання, що ж вплине на чесність або нечесність виборів загалом, 14% опитаних вказали на Центральну виборчу комісію, 12% — на мафію і оргзлочинність, 6% — на посадових особ дільничих виборчих комісій, по 5 % — на посадових осіб окружних виборчих комісій, Президента, політичні партії, а також бізнесові кола.

У опитуванні брали участь 1200 повнолітніх жителів України, при цьому у Києві було опитано 100 чоловік, у Криму — 300. Погрішність становить 3%, — повідомляє Інтерфакс- Україна.

Одночасно в Україні зростає і песимістична думка про вплив голосування на рішення влади. У червні поточного року 57% респондентів вважали, що голосування дозволяє людям впливати на рішення. 1998 року такої думки дотримувалися 59%, у 1997 і 1996 роках — відповідно 67% і 60%.

На цьому безрадісному тлі даних соціологічних опитувань підписана кандидатами у президенти Марчуком, Морозом, Ткаченком і Костенком Угода про чесні вибори є спробою переламати ситуацію, в якій громадяни країни не вірять у можливість справедливого волевиявлення на президентських виборах.

Не випадково народний депутат Сергій Головатий зазначив, що заява деяких зареєстрованих кандидатів у президенти, зокрема лідера прогресивних соціалістів Наталі Вітренко та голови НРУ Геннадія Удовенка, про відмову підписати Угоду про чесні вибори є «лакмусовим папірцем», який розділяє кандидатів у президенти України на 2 категорії: тих, хто за чесну боротьбу і за демократію, за побудову цивілізованої держави, і тих, хто за «кучмократію». При цьому, за словами депутата, тут не має значення, «на лівому чи правому фланзі політичного спектра вони знаходяться».

С.Головатий також стверджує, що Президент України Леонід Кучма «збрехав», заявивши по УТ-1, що його не запрошували підписувати угоду про чесні вибори: «Я, як член комісії Єльяшкевича (тимчасова спеціальна комісія парламенту з питань забезпечення прав громадян у ході президентських виборів — ініціатор угоди. — Ред. ), стверджую, що Л.Кучмі, як і всім 5-ти зареєстрованим на той час кандидатам у президенти країни, було направлено офіційне запрошення», — передає заяву Головатого на позавчо рашній прес-конференції Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати