Перейти до основного вмісту

За страйк — позов

30 травня, 00:00

За декілька днів до завершення акції шахтарів до суду Краматорська надійшла позовна заява керуючого санацією даного підприємства Анатолія Буряка. Основні вимоги, які пред’являє Анатолій Буряк у своїй заяві, — визнати страйк шахтарів незаконним і таким, що порушує Закон «Про порядок розв’язання трудових спорів і конфліктів», а також прийняти ухвалу про примусове виведення шахтарів із виробки. Оскільки шахтарі вже залишили виробки, то частина вимог керівника відпадає сама собою.

Слухання за позовом керуючого санацією вже почалися, і найближчим часом суд винесе свою ухвалу. Проте доля самого підприємства від цієї ухвали практично не залежить. 31 травня спливає термін санації «Емалі», і Анатолій Буряк збирається клопотатися перед обласним Господарським судом про продовження процедури санації. Якщо санацію не продовжать, то на підприємство чекає ліквідація. На думку Анатолія Буряка, якраз такий вихід і влаштує шахтарів.

— Вони хочуть, щоб підприємство пішло з молотка, а з виручених коштів їм віддали борги з заробітної платні. Другий варіант — працювати і через деякий час почати отримувати платню — їх не влаштовує. Їм потрібно все й відразу, — заявив Анатолій Буряк.

Самі ж прохідники продовжують наполягати на своїх вимогах погасити заборгованість із заробітної плати й чекають на відповідь із прокуратури міста та області, куди вони надіслали декілька листів із проханням визнати незаконними дії саме Анатолія Буряка.

— Нас постійно годують обіцянками. Вже соромно дивитися в очі своїм родинам, — говорить прохідник із восьмирічним стажем Валерій Гаврюк. — У нас і так невисока зарплатня. Яка саме, ми не можемо сказати, оскільки нам не показують нарахування. Ми продовжуватимемо вимагати виплати всіх боргів — із грудня минулого року до квітня нинішнього!

За словами гірників, справи на підприємстві, що перебуває в стадії санації, йдуть зовсім погано. У період з 1993 до жовтня минулого року підприємство практично не працювало в зв’язку з численними судовими процесами між кредиторами та інвесторами. У липні минулого року було розпочато санацію підприємства. Обласним господарським судом було призначено керівника санацією, і в жовтні 2002 року видобуток вохри на шахті ЗАТ «Емаль» поновився, а шахтарям було виплачено зарплату за жовтень — листопад і частково погашено заборгованість минулих років. Проте за станом на сьогоднішній день загальна заборгованість кожному з гірників становить від 2 до 6 тисяч гривень.

Головний інженер краматорського ЗАТ «Емаль» Олександр Крупін вважає дії шахтарів такими, що порушують «Гiрничий закон України». Факт заборгованості він підтвердив, однак вважає дії гірників незаконними, оскільки, за його словами, прохідники заздалегідь не попередили керівництво шахти про свої наміри.

«Ми пообіцяли прохідникам, що коли вони виконають квітневу норму, то, реалізувавши видобуту вохру, в травні ми виплатимо їм зарплату за квітень і почнемо частинами гасити стару заборгованість, — говорить Олександр Крупін. — Їх же це не влаштувало, і вони, не попередивши нас про свої наміри, на порушення закону розпочали страйк, фактично зриваючи план відродження підприємства. Я вважаю, що це звичайнісінький шантаж і те, що вони вимагають, на сьогоднішній день — нереально».

Керуючий санацією Олександр Буряк солідарний із головним інженером і вважає те, що відбувається, просто небажанням прохідників працювати й відроджувати підприємство: «Ми маємо намір знайти законний спосіб припинити незаконний захід. Можливо, ми звільнимо їх за порушення трудової дисципліни, а для припинення заходу залучимо правоохоронні органи».

Страйкуючі ж називають акцію навіть не страйком, а протестом проти свавілля керівництва. Керівництво, своєю чергою, вважає дії прохідників шантажем і звинувачує їх у самовільному захопленні шахти. Поки що ситуація напружена і стосунки сторін назвати конструктивними не можна…

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати