Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Забіг перед фінішем

17 січня, 00:00
Своєрідну оцінку вчорашньому парламентському дню дав лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук в інтерв’ю журналістам. На його думку, голосування і прийняття законів парламентом у цей день — це «запланований популізм, організований популізм», щоб показати, що Верховна Рада працює злагоджено і приймає закони для захисту народу. Реально ж, вважає народний депутат, парламентська більшість, хоч і формально не розформувалася, але фактично не працює. На думку Л. Кравчука, більшість необхідно формувати не на «політичній волі», а на законодавчій основі, прийнявши закони про більшість та опозицію

Сьогодні — останній день роботи другої сесії парламенту. З суботи у депутатів почнуться «зимові канікули», і наступного разу вони заповнять залу в приміщенні під куполом на вул. Грушевського на початку наступного місяця, приблизно — 4 лютого.

А щоб зі спокійною душею піти на заслужений відпочинок, парламентарії вирішили плідно попрацювати на полишеній на довгий час протистоянь і різдвяно-новорічних свят законодавчій ниві. Так Верховній Раді вчора вдалося прийняти цілий ряд важливих законопроектів. Серед них — Цивільний і Господарчий кодекси з пропозиціями Президента, і, в першому читанні, законопроект про внесення змін до Кримiнально-процесуального кодексу, що стосуються термінів досудового слідства. Окрім цього, депутати законодавчо оформили ряд соціальних змін — ухвалено закон про внесення змін до закону про компенсації громадянам втрати частини прибутків у зв’язку з порушенням термінів їхнiх виплат, що пропонує при розрахунку компенсації громадянам враховувати рівень інфляції; закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються встановлення відповідальності та контролю над сплатою внесків на соціальне страхування; закон про пенсії держслужбовців. Як повідомляє агенція Інтерфакс-Україна, прийнято також ряд економічних законопроектів і поправок до існуючих документів — про пріоритетні напрямки інноваційної діяльності в Україні, поправки до закону про закупівлю за державні кошти товарів, робіт і послуг, у першому читанні депутатський законопроект про землеустрій, закон про зміни до податкового законодавства, що продовжують термін звільнення від оподаткування видавничої продукції на 2003 рік.

Верховна Рада також визнала незадовільним виконання Кабінетом Міністрів, Генеральною прокуратурою, Держкомітетом інформаційної політики, телебачення та радіомовлення, Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення рекомендацій і пропозицій парламентських слухань зі свободи слова, проведених в грудні 2002 року.

Згідно з прийнятою постановою, Кабміну, серед іншого, рекомендується вжити заходів щодо недопущення позасудового закриття ЗМІ та припинення мовлення телерадіоорганізацій, застосування заходів щодо впливу на ЗМІ шляхом перешкоджання їхній діяльності, забезпечити рівність прав і можливостей для створення та функціонування ЗМІ всіх форм власності, забезпечити ефективні антимонопольні норми діяльності всіх суб’єктів інформаційного ринку, а також підготувати й подати на ратифікацію парламентом Європейську конвенцію про транскордонне телебачення. Парламентському комітетові з питань свободи слова та інформації рекомендується дати законодавче визначення поняття «цензура» і передбачити відповідальність за її застосування до ЗМІ та журналістів з боку посадових осіб, органів влади і органів управління, а також внести до порядку денного сесії проект концепції роздержавлення ЗМІ. Постанова також містить рекомендації Генпрокуратурі та МВС.

Учора нарешті зроблено перші кроки в питанні про депутатів-сумісників — достроково припинено повноваження народних депутатів Сергія Тiгiпка (фракція партії промисловців та підприємців і «Трудова Україна») та Михайла Папієва (СДПУ(О). Верховна Рада прийняла таку ухвалу на підставі заяв політиків у зв’язку з призначенням на посади глави Національного банку України (С. Тiгiпко) і міністра праці та соціальної політики (М. Папієв). Оскільки обидва депутати пройшли до ВР за виборчими списками політичних партій і блоків, тепер, згідно із законодавством, Центральна виборча комісія має визнати обраним народним депутатом наступного кандидата зі списку відповідної партії чи блоку. Тому новим депутатом від колишнього блоку «За єдину Україну!» може стати заступник директора ВАТ «Запорізький алюмінієвий комбінат» Юлія Чеботарьова (40-а за списком) чи №41 в списку — заступник голови Державної корпорації українських будівельних матеріалів Геннадій Станецький. У свою чергу, фракція соціал-демократів може поповнитися Ігорем Шурмою — секретарем Львівського обласного комітету СДПУ(О), який посідає 24-у позицію в списку, або 26-м номером — Валерієм Борзовим, оскільки Вадима Лешенка, який стоїть у списку під номером 25, у листопаді 2002 року було призначено главою Черкаської облдержадміністрації. Нагадаємо, що у Верховній Раді залишаються такі депутати-сумісники: Володимир Щербань (глава Сумської облдержадміністрації), Анатолій Кукоба (міський голова Полтави), Олександр Бандурка (ректор Національного університету внутрішніх справ), Василь Онопенко (суддя Верховного Суду), Дмитро Табачник (віце-прем’єр з гуманітарних питань), Іван Кириленко (віце-прем’єр з питань аграрно-промислового комплексу), Валентин Мельничук (перед новим роком призначений главою Чернігівської облдержадміністрації).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати