Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Загнані коні на валютній переправі

04 грудня, 00:00

Спроби Нацбанку відстояти національну валюту не дають результату. У ситуацію погрожує втрутитися уряд. Чи не буде гірше?

Учора торги на Українській валютній біржі знову затяглися до 16-ї години. Повторилася позавчорашня ситуація, коли, на прохання Нацбанку, торги стосовно долара проводилися після торгів стосовно всіх інших валют, що мало відтягнути гривню з валютного ринку.

Рятуючи гривню, Нацбанк поряд з валютною інтервенцією використовує і пожежні заходи. Наприклад, на три дні були затримані виплати щодо підсумків валютних торгів 28 листопада (обсяг - $13,52 млн.). За версією експертів Інтерфаксу, це робилося для того, щоб утримати в межах норми показник "Міжнародні валютні резерви", який щомісяця контролюється Міжнародним валютним фондом.

Тим часом фінансові експерти, загалом схвалюючи дії Нацбанку, зазначають, що особливих перспектив у гривні до кінця цього року немає. Аналітик інвестиційної компанії "Проспект Інвестментст" Андрій Пісний, коментуючи нинішню ситуацію на валютній біржі, повідомив "Дню", що рух індексу фондового ринку України ProY-50, який простежується компанією (оцінюються 50 найбільших підприємств), свідчить про те, що зростання, яке відмічалося на початку вересня, змінилося різким падінням. Обсяг ринку різко звузився. Капітали виводяться як із фондового, так і з валютного ринків. Усе завмерло в очікуванні кращих часів, і наразі ніщо не провіщає великого притоку капіталів.

Проте в нашому суспільстві ще не вичерпаний і запас оптимізму. Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко заявив "Дню" про свою упевненість у тому, що гривня стоятиме.

У вівторок прем'єр-міністр Велерій Пустовойтенко пообіцяв, що уряд "найближчим часом обнародує кроки щодо поліпшення фінансово-економічної ситуації". Головними серед них мають стати заходи щодо запуску виробництва (чи не шляхом кредитних емісій - Ред.?). Цей "крок", на думку експертів, може остаточно підірвати фінансову стабілізацію. Прем'єр при цьому зазначив, що сьогоднішня стратегія фінансового й економічного секторів уряду "ще не відповідає потребам людей". Так що слідом за сплесками валютної кризи можуть початися і перестановки в уряді. Чи своєчасно міняти міністрів - цих загнаних коней - на валютній переправі?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати