Захоплення британського посла
Лі ТЕРНЕР: Все, що відбувається в Україні, має величезне значення для світу![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20080620/4107-3-2.jpg)
Навдивовижу досить швидко вдалося новому послу Великої Британії Лі Тернеру приступити до виконання обов’язків в Україні. Як повідомили «Дню» у британському посольстві, у минулу п’ятницю пан Тернер прибув до Києва, а в середу вже вручив вірчі грамоти Президенту України Віктору Ющенку. Новий посол її Величності в Україні сказав Президенту, що уряд Великої Британії рішуче налаштований на якнайтіснішу співпрацю в той час, як Україна рухається у напрямку до членства у ЄС та НАТО.
«Призначення на роботу Посла в Україні схвилювало та захопило мене. Україна — дуже важлива європейська країна. Те, що відбувається тут, має величезне значення для Великої Британії, Європи та світу. Під час перебування на посаді Посла в Україні я робитиму все, що у моїх силах, для посилення зв’язків між нами», — цитуються слова британського посла в повідомленні прес- служби Посольства Великої Британії в Україні.
Лі Тернер розпочав свою кар’єру на державній службі Сполученого Королівства у 1979 році. Він працював у Міністерстві транспорту, Агенції з управління майном уряду, Міністерстві з питань навколишнього середовища та Казначействі Її Величності до того, як у 1983 році перейшов на дипломатичну службу. У 1984 році Лі Тернер отримав своє перше дипломатичне призначення до Посольства Великої Британії у Відні, де і працював до 1987 року. З 1987 до 1991 року він працював у Лондоні, де займався політичними питаннями, зокрема питаннями бюджету та фінансів Європейського Союзу. Після вивчення російської мови, з 1992 до 1995 року він працював першим секретарем з економічних питань у Посольстві Великої Британії в Москві.
З 1995 до 1998 року Лі Тернер працював у Департаменті Гонг Конгу Міністерства закордонних справ Великої Британії спочатку заступником голови, пізніше — головою. З 1998 до 2002 року працював Радником з економічних питань ЄС у Бонні та пізніше у Берліні. Потім з 2002 до 2006 року він перебував у неоплачуваній відпустці в Берліні в той час, як його дружина, яка також має високий дипломатичний ранг, працювала у Посольстві в Берліні. Протягом того часу він займався родинним будинком, доглядав за двома дітьми і писав романи та кіносценарії. Він також працював журналістом для Financial Times, Boston Globe та інших газет.
З 2006 до 2008 року до свого призначення Послом в Україну Лі Тернер був Директором Департаменту з Заморських Територій Міністерства закордонних справ Великої Британії у Лондоні. У коло його обов’язків входили питання Фолклендських островів, Бермудів, острова Святої Олени та дев’яти інших територій.