Перейти до основного вмісту

Захист прав людини в Україні: трирічний досвід

13 квітня, 00:00

Учора в конференц-залі Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу» на тему «Захист прав людини в Україні на сучасному етапі: проблеми й перспективи», приурочене до третьої річниці заснування інституту омбудсману в країні. Орієнтуючись на досвід західних країн, зокрема, на Швецію, де вперше у світі з’явився iнститут омбудсману, українська інституція за нетривалий час зміцніла, що підтвердило курс держави на демократію. За цей час в українського омбудсману попросило допомоги понад 100 тис. людей.

У своїй доповiдi Ніна Карпачова наголосила на необхідності розробити ефективні механізми захисту прав людини в Україні. На жаль, таких механізмів, за словами омбудсману, всупереч демократичному законодавству у сфері прав людини немає. Як підтвердження своїх слів пані Карпачова навела приклад подій у Києві 9 березня, які, за її словами, призвели до загострення політичної ситуації. Разом із тим, Н.Карпачова висловила переконання, що діалог між владою й опозицією в Україні розпочався, зазначивши, що такий діалог певною мірою було розпочато інститутом омбудсману.

На «круглому столі» було зроблено акцент на тому, що в Україні спостерігаються часті випадки порушення законності під час слідства. За словами Ніни Карпачової, бюджетом країни навіть не передбачається виділення коштів для харчування затриманих. Міністр соціальної політики й праці Іван Сахань, який взяв участь у засіданні «круглого столу», повідомив, що в Україні близько 6 млн. людей несвоєчасно отримують заробітну плату. За його словами, минулого року уряду вдалося зменшити заборгованість із зарплати на 1,5 млрд. грн., однак ця проблема все ще залишається актуальною.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати