ЗАПИТАННЯ «Дня»
Від чого ви втомилися?В’ячеслав КРЕДИСОВ , голова правління Всеукраїнського об’єднання «Нова формація»:
— Я думаю, що найбільше втомився від невиразності та невпевненості, яка панує у нашому суспільстві. Дуже важко бачити на вулицях, у магазинах людей з вимерлими, слабими, невиразними від бідності, безвихідності та невпевненості у завтрашньому дні очима. Хочеться бачити сильних, заряджатися від них. Я втомився від песимізму суспільства, дуже важко постійно віддавати позитив, натомість нічого не отримуючи. І якби я бачив побільше сильних людей, з цим було б легше боротися, а коли живеш у суспільстві, яке не хоче, так, саме не хоче піднятися, — це психологічно втомлює. Я говорю, що суспільство не хоче піднятися тому, що, на мій погляд, саме це є нашою найбільшою проблемою. Навіть інваліди можуть ставити рекорди, досягати певних висот, а ось якщо у людини відсутній чи зламаний внутрішній стержень, тоді їй вже ніщо не допоможе і вона не може віддавати позитив. Мені ж хочеться бачити у нас багатих, впевнених у собі та своїй країні людей.
Володимир БАРАБАШ , підприємець:
— Я втомився від постійної невизначеності, від очікування покращання нормативної бази для ведіння бізнесу, яка постійно декларується, але не реалізовується. Втомився від радянської зневаги влади до людей, від очікування змін на краще. Врівноважує ситуацію те, що у мене прекрасна сім’я, діти і те, що я оптиміст. Якби всього цього не було, було б зовсім нудно.
Олег БІЙМА , телережисер, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка:
— Найбільше я втомився від останніх років, проведених без відпустки, вихідних, якого-небудь серйозного відпочинку. Втомився від спілкування з безглуздими чиновниками. Адже останнім часом я тільки і займався тим, що не дозволяв зруйнувати телевізійну студію, директором якої я був. Мені було дуже складно порозумітися з людьми, у яких абсолютно протилежні моїм цінності. Ну і зрештою, напевно, я втомився від самого себе, тому що часто я вимагаю від себе дуже багато, у той час, коли напевно варто задуматися про те, що є вічним.
Михайло ЧЕМБЕРЖІ , народний артист України, ректор Київської дитячої академії мистецтв:
— Я ні від чого не втомився, але дещо мене дратує. Зараз це передусім спека. А ще — недисциплінованість деяких посадових осіб.
Віталій МАРГУЛІС , Генеральний директор асоціації консалтингових фірм України:
— Найбільше я втомився від вічного ідіотизму, того, з чим стикаюся постійно. Виявляється це у цілком неграмотному проведенні економічних перетворень, що покриваються амбіціями і посиланнями на політичну необхідність.
Юрій ПРИВАЛОВ , директор Центру соціальних експертиз і прогнозів:
— Передусім я втомився від роботи. Взагалі ж, кажучи більш глобально, я втомився від усього, що твориться у нашій державі. Справа у тому, що самостійно доводиться робити дуже багато речей, які повинні бути закріплені законодавчо. Це стосується передусім правового поля та економіки — тих сфер, у яких може самореалізуватися людина.
Андрій СУХОРУКОВ , віце президентМіжнародного товариства прав людини:
— Не можу сказати, що я — втомлена людина, швидше за все найбільше я втомився від того, що у мене фізично не вистачає сил працювати більше. Політикою я не займаюся, тому вона мене не втомлює, як, проте, і політичні безумці. Київське будівництво також не втомлює, тому що все це у моєму житті вже трохи було. А взагалі я спортсмен і всі стреси та навантаження знімаю спортом, так що, мабуть, я не втомлена людина, швидше навпаки.
Олександр ГРАБАР , завідуючий офісу державного підприємства, інформаційно-видавничого центру «Держінфотур»:
— Більше за все я втомився від безвідповідальності людей, котра, таке враження, виявляється на всіх рівнях — від чиновників до прибиральниці. З цим доводиться боротися, і це втомлює більше за все.
Тарас ВОЗНЯК , редактор журналу «Ї» (Львів):
— Кажучи про даний момент, найбільше я втомився від спеки. Загалом же, найбільше, що мене втомлює, — це вибір: зазнати поразки, емігрувавши, або зазнати поразки, залишившись.