Перейти до основного вмісту

ЗАПИТАННЯ «Дня»

31 жовтня, 00:00
Як би ви витратили свій мільйон гривень, зароблений або виграний у лотерею?

Віктор ВОЙНА, президент видавничого дому «Комп’ютерні системи»:

— Слід зазначити, що в перерахунку на долари це зовсім не астрономічна сума — я кажу так з точки зору бізнесмена, а не обивателя. Був час, коли ми вже заробляли мільйон і за рахунок цих грошей випустили для закордону повну енциклопедію України «Це — Україна». Якби я зараз заробив мільйон, то витратив би його на видання наступної книги, орієнтованої на західного читача, — «Україна: 10 років незалежності». Так що я знаю, як витратити зароблені гроші.

Якби я виграв мільйон у лотерею (до речі, в часи студентства мені нерідко таланило), то, оскільки це щасливий випадок, можна було б дозволити собі більше витратити на приватне життя. Приміром, мої діти могли б дістати освіту на порядок вищу. Обов’язково асигнував би гроші на те, щоб більше подивитися світ. Ці подорожі не лише цікаві самі собою (працюючи в ВПК, я уперше зміг виїхати за кордон у віці 36 років), а й допомагають у професійній діяльності. Адже займаючись виданням книг для закордонної аудиторії, хочеться знати про життя в інших країнах не з чуток.

Щоб заробити великі гроші, потрібні фантазія, працьовитість і віра в успіх своєї справи. Нас, українців, підводить ментальність народу, який ніколи раніше не досягав своєї мети. Здобувши нарешті незалежність, наш народ не вміє реалізовувати свій потенціал: люди розраховують не на власні сили, а чекають, що за них хтось зробить усе як треба. На жаль, радянський стереотип мислення виявився напрочуд живучим.

Олександр ФЕДОРИШИН, директор компанії GfK-VSM (Українські опитування та дослідження ринку):

— Чесно скажу, що не знаю, як би я розпорядився мільйоном. Ніяких бажань, які можна здійснити за допомогою грошей, у мене немає. Тому проблема полягає в тому, як знайти час для того, щоб визначитися, на що витратити мільйон. Особливої різниці між сумою, яку заробив, і сумою, отриманою як виграш, я не бачу: мільйон є мільйон. Гадаю, виграти мільйон реальніше, ніж заробити. Хоча теоретично можливий і другий варіант, навряд чи знайдеться підприємство, готове сплатити шалені податки з мільйона нарахованої заробітної плати.

Іван ВОЛОЧАН, генеральний директор фірми «Сервія Україна»:

— Заробивши мільйон, я відразу вклав би гроші в діяльність своєї фірми. А ставши власником мільйонного виграшу в лотерею, я поділив би цю суму навпіл: одна частина була б вкладена у виробництво, друга пішла б на добродійність і на особисті потреби (наприклад, на відпочинок). Різниця між цими мільйонами, звичайно ж, є (між іншим, я не люблю дурних грошей). Кажуть, що той, хто шукає скарб, дуже рідко його знаходить. Але той, хто не шукає, взагалі позбавлений можливості його знайти. Так і з мільйоном: шанси отримати його своєю працею все-таки вищі. Тим більше, що це не та сума, яка сьогодні лякає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати