Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Куди сьогодні вигідніше і надійніше вкладати гроші?
08 грудня, 00:00

Станіслав АРЖЕВІТІН , голова ради Асоціації українських банків, голова правління банку «Ажіо»:

— Як банкір, я, звичайно, міг би сказати, що найкраще вкладати гроші в банк. Але як кандидат економічних наук, я кажу, що гроші треба розміщувати там, де існує їх найкраща цінова політика, а ці умови не завжди створюються в банках. Якщо все-таки вирiшили покласти гроші на банківський рахунок, то для фізичних осіб я б рекомендував гривневий рахунок. Гривня на сьогоднішній день продовжує посилювати свої позиції, а при переході на євро, гадаю, буде введено пільговий режим переводу в євро для гривневих рахунків. Щодо юридичних осіб, то їхнi капітали, швидше за все, повинні бути задіяні в галузях промисловості, що мають швидкий обiг — харчовiй або легкiй.

Андрій СИСОЛЯТIН , начальник управління регуляторної політики у сфері підприємництва Мінекономіки України:

— Я гадаю, що сьогодні можна зберігати гроші в банках, але не у всіх, а тільки в тих, що мають хорошу репутацію. Добре джерело інформації про надійність банку — думки людей, які вже робили внески в цей банк. Головне у вкладенні грошей — це не класти їх всі в «один кошик». Якщо зберігати гроші в банку, то обов’язково в кількох. Те саме і з акціями підприємств — краще купити акції різних компаній. А взагалі-то, краще вкласти гроші в себе — у своє здоров’я, можна також зробити внесок у нерухомість.

В’ячеслав КРЕДИСОВ , голова правління всеукраїнського об’єднання «Нова формація»:

— Я б назвав кілька напрямів надійного вкладення грошей. Перший, безпрограшний, варіант — вкласти гроші в себе самого. Якщо людина може і хоче вчитися — нехай вчиться; якщо в неї є можливість змінити або підвищити кваліфікацію, кудись поїхати — нехай їде; якщо вона хоче якимось чином презентувати себе і в це треба вкласти гроші — нехай не сумнівається. Другий, не менш надійний варіант — зберігати гроші в банку. При цьому краще в гривнях, адже це вигідніше. Я впевнений, що ніяких коливань курсу гривні не буде ще, як мінімум, до липня наступного року. Третій шлях — вкласти гроші у власний бізнес. Нехай це ризиковано, проте це поступ. Ну і нарешті, якщо у когось вже дуже багато грошей і він не знає, куди їх подіти, нехай витратить їх на дітей: встановить у школі комп’ютери, проведе новорічні ранки, зробить для них щось хороше.

Анатолій ШИПІКО , перший заступник голови об’єднання «Суспільний контроль»:

— Я вважаю, що найбільш вигідне вкладення грошей сьогодні — це покласти їх на депозити в банки, що мають тверду репутацію, яка, в свою чергу, визначається рейтингом банку, а також думками щодо цього фахівців. Це вигідно з погляду збереження грошей і швидкого отримання прибутку. Якби я мав дуже великі гроші, я б їх розділив: частину вклав би в кілька банків (це також важливо), а іншу частину — в акції прибуткових підприємств.

Продовження теми на стор. "День України"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати