ЗАПИТАННЯ «Дня»
Щоб ви побажали ДПАУ на святкуваннi її п’ятирічного ювілею?В’ячеслав КРЕДИСОВ, Голова правління Всеукраїнського об’єднання підприємців «Нова формація»:
— У нашій країні так багато різних професійних свят, що якщо всі їх святкувати, просто не вистачить грошей. Українські підприємці не настільки багаті. Однак, хотілося б відзначити, що за ці п’ять років ДПАУ змінила суспільний погляд на свою структуру. Їй вдалося пройти період організаційного становлення. Раніше вона була переважно воєнізованим фіскальним підрозділом. Судячи з останніх висловів керівників ДПАУ, можливо, що на даному етапі приходить розуміння, що платник податків знаходиться не з іншого боку барикади, а, передусім, є партнером податкової. Тому я б iз задоволенням привітав ДПАУ.
Хотілося б побажати, щоб у підприємцях ДПАУ бачила партнерів, з якими узгоджуються ті або інші зміни в податковому законодавстві (новий Податковий кодекс, роз’яснення та інструкції податкової і т.д.), а також хотілося б затвердження, свого роду, дорадчого органу при ДПАУ. Треба сказати, що у нас дуже багато говорять про те, що знижуються податкові ставки, більш гуманно застосовуються штрафні санкції. Однак з боку людей бізнесу треба зазначити, що існує ряд проблем. Наприклад, розуміння податкового законодавства. Не тільки бухгалтери, але й аудитори часто не в змозі надати однозначного трактування щодо інструкцій податкової.
Віталій МАРГУЛІС , Генеральний директор Асоціації консультаційних фірм України
— Складно сказати, чи є п’ятиріччя ДПАУ святом для українських підприємців. Я думаю, що ні. Хотілося б побажати нашій податковій у своїй діяльності чітко дотримуватися вивірених віками об’єктивних економічних законів. Потрібно відзначити, що останнім часом безпосередньо відносини між співробітниками податкової і підприємцями дещо змінилися. Досить часто на районному рівні в податковій працюють нормальні фахівці, нормальні люди, у стосунках iз якими проблем не виникає. Проблеми виникають iз чинним податковим законодавством, підзаконними актами ДПАУ, від яких працівникам районних відомств, як говориться, нікуди подітися. Крім того, хотілося б відзначити (хоч у цьому провина наших законодавців), що в Україні діє оподаткування намірів, а не результатів. Таким чином, податковий клімат у нас в країні є різко негативним. У зв’язку з цим хотілося б побажати співробітникам податкової на місцевому рівні — менше боятися керівництва та керуватися в своїй роботі здоровим глуздом.
Володимир БАРАБАШ , Голова правління ВАТ «Мономах»
— На жаль, у нас різні свята. А хотілося б, щоб було більше спільного. Що не кажи, а ДПАУ відстає у своєму розвитку від рівня цивілізованих країн. Хоч відстають і підприємці. Цікаво, хто зробить першим крок назустріч у цих відносинах... Безумовно, за ці п’ять років зріс інтелектуальний рівень працівників ДПАУ. Однак, на мій погляд, цей процес дорого обійшовся нашому суспільству. Крім того, податкова сьогодні вважає себе головною виробничою силою суспільства. Відбувається її подальше зміцнення. На мою думку, тут акценти розставлено неправильно. Поповнюють бюджет платники податків, а зміцнювати варто правове регулювання, судова владу, а не органи ДПАУ. Загалом, позитивні моменти позиції ДПАУ не підкріплені. Хотілося б побажати, щоб податкова дійсно повернулася обличчям до платників податків. Також хотілося б, щоб було підтримано та було посилено тенденцію проголошеного ДПАУ податкового компромісу.