Застрелено голову Фонду держмайна Автономної Республіки Крим Олексія Головізіна
"Його вбили за те, що служив державі, - заявив представник Президента України в Криму Василь Кисельов кореспондентові "Дня". - Це прямий виклик державі й Президенту".
Як звичайно, о 7.45 вчора у Сімферополі, О. Головізін вийшов на службу. Ліфт не працював. Між 5-м та 6-м поверхами на нього чекали чотири постріли (як з'ясувалось пізніше, з пістолета Макарова). Помер Головізін у машині "швидкої допомоги" на шляху до лікарні. Це найгучніше за останній час вбивство - трагічне свідчення того, що в Криму нарешті починається "велика приватизація". Так вважає кримський прем'єр Аркадій Демиденко.
У республіці більше ніж рік діяв нещодавно скасований мораторій Верховної Ради на приватизацію, і за цей час частину об'єктів було приватизовано на "тіньовому" рівні. Сам Головізін нещодавно розповідав, що з усіх підприємств, які підлягають приватизації і мають інтерес для інвесторів, - 60% знаходяться в оренді. А це значить - під кримінальною "парасолькою". "Бандити хочуть поставити свого управляючого, - припускає В. Кисельов, - щоб не віддати того, що вони уже прибрали до рук". Тим не менш, навряд чи можна виключити, що вбивство Головізіна не випадково збіглося з візитом у США Президента України, де впливові особи нашої держави намагаються підправити імідж України як країни з кримінальною економікою і заручитися інвестиційною підтримкою. "Цей удар як на замовлення!" - засмучено зазначає В. Кисельов.
Безперечно те, що О. Головізін був стовідсотково "людиною Президента". Він очолював у Криму передвиборний штаб Леоніда Кучми. А нещодавно увійшов до оргкомітету нового руху "Крим - наш дім", який відразу ж отримав штамп "пропрезидентського", створений під патронажем кримського уряду. Головізін був також членом політради регіональної організації НДПУ.
Схоже, що найпопулярнішою у слідства буде версія про боротьбу кланів, яка перейшла у вирішальну стадію. Та політичний аспект цієї кримінальної справи, вважають незалежні спостерігачі, може виявитися дуже цікавим, якщо врахувати виконавчу вертикаль "тіньових" сил, уже помічену в період боротьби за кримський уряд... "Цей злочин з таких, що можуть дестабілізувати і без того складне становище у Криму", - сказано в ухваленій у п'ятницю заяві Президіуму Верховної Ради Криму.