Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Землю — продавати

Але так, щоб потім не відібрали
15 грудня, 00:00

Спочатку політики обходили цю тему скромним мовчанням або виголошували лозунги на зразок: «земля повинна належати тим, хто її обробляє». На перший погляд, звучить навіть красиво.

Однак чому приватизація основного багатства, що належить усьому населенню країни, повинна відрізнятися від раніше проведеної сертифікатно-майнової приватизації? Чому існує думка, що земля повинна належати лише тим, хто на ній працює?

Це досить просто пояснити. Групам, які стоять при владі, і «грошовим мішкам» буде дуже легко відібрати землю, віддану фальшивою паперовою «приватизацією» до рук, перепрошую, найбільш інертної соціально і найменш освіченої частини населення, яка, до того ж, становитиме лише одну третину громадян. Коштів обробити угіддя у селян немає і не буде. Подальша передача земель до рук «більш компетентного власника» (це формулювання вже десь прозвучало) буде виглядати навіть благом для всіх: мовляв, селянин отримає компенсацію, яку йому суспільство давно і довго обіцяло, а землі — справжнього, міцного господаря, здатного вкласти у них гроші і нагодувати те ж суспільство.

На наших очах уже відбувається така «повзуча» приватизація. Один радгосп у нашому районі, перетворений на акціонерне товариство, не справився з боргами перед банком і бюджетом і продав пакет акцій якійсь фірмі із сусіднього обласного центру, натомість отримавши обіцянки погасити заборгованість. Та поки що нічого позитивного колишні працівники радгоспу від «партнера» не почули. Навпаки, пішли жорсткі обіцянки всіх звільнити, замість них «посадити одну людину з комп'ютером». На цьому перетворення поки що закінчуються.

Я згоден із фермером Сергієм Ткаченком («Нами протаранили колгоспну систему і кинули», «День» № 226): «Український чорнозем — це Господній дарунок, тож на нього має бути державна монополія». Щоправда, з огляду на те, яка у нас з вами сьогодні держава, можна передбачити, чия тут може вийти монополія…

Я вважаю, що приватизація землі все-таки неминуча. Та приватизація справжня, зі створенням банку землі і справедливим поділом на рівні частки цього останнього багатства між усіма громадянами України, з подальшою передачею цих часток в управління спеціально створеному органу, що працював би під жорстким контролем Верховної Ради. Землю треба продавати, випустивши під це готівку, якої нам так бракує для підйому економіки, підйому життєвого рівня людей. Це будуть не украдені і не пусті емісійні гроші, а наші кровні, які дав нам Бог і сплатили кров'ю та потом наші предки…

З повагою, Юрій ВЕРТЕПА Скадовськ Херсонської області

Продовження теми на стор."День України"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати