Перейти до основного вмісту

Життя без правил — смерть

17 лютого, 00:00
58 тисяч 700 осіб. Стільки українців загинули, як видно з інформації, оприлюдненої нашим законспірованим Держкомстатом, за дев’ять місяців минулого року від нещасних випадків. 7,3 тисячі чоловік загинули на дорогах, 7,1 — від отруєння алкоголем. Події минулих вихідних у Донецьку та Чернівцях не дають підстав припускати, що ця «статистика» покращена. Втрати від «неприродної» смерті порівнянні з втратами від масштабного воєнного конфлікту. Схоже, в країні справді триває війна — з елементарними правилами безпеки в будинках, на дорогах, на роботі.

15 лютого в центрі Чернівців у одному з найбільших гастрономів мережі «Колос» стався вибух. Як повідомив оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Павло Бондаренко, попередньо його причиною вважається об’ємний вибух газу в приміщенні магазину. Постраждало 16 осіб, четверо з них у важкому стані в реанімації, матеріальні втрати визначаються.

Звістка про цю подію сколихнула місто, адже магазин щодня відвідують сотні людей. А площа поблизу — улюблене місце відпочинку молоді. Просто щастям вважають те, що вибух трапився о 21.35, вже перед закриттям, тому тут було не так вже й багато людей, у іншому разi жертви могли б бути значно більшими. Але навіть тепер картина пошкоджень просто вражає — окрім вітрин, ударною хвилею повибивало вікна, подекуди з рамами, не лише в цьому приміщенні, а й у прилеглих будинках, припарковані поблизу автомобілі відлетіли, як сірникові коробки. Містом поповзли чутки про невипадковість вибуху, адже «Колос» — одне з найбільших торговельних підприємств області, але офіційних коментарів з цього приводу немає, ведеться розслідування.

Учора (в понеділок) вранці місце події було оточене міліцією й співробітниками МНС, дозволу вибухотехніків наближатись до магазину не було, на цьому відрізку дороги перекрили рух транспорту, повідомляє з Чернівців Наталія ЖИТАРЮК.

Днем раніше сильний вибух, який спричинив пожежу та руйнування несучої стіни, стався в Будьонівському районі Донецька в одному з 9-поверхових житлових будинків по вулиці Кедріна. Будинок було збудовано в 1984 році для працівників шахтоуправління «Донбас». До вибуху в ньому проживали 195 осіб. Трагедія сталася о пів на шосту ранку — саме в той час, коли практично всі мешканці були вдома. Як попередню версію причин трагедії розглядають вибух газового балона або в магазині на першому поверсі, або в одній із квартир на другому. Містом поповзли чутки — «не даремно». НП сталася під час приїзду до міста прем’єра Віктора Януковича...

Унаслідок вибуху троє осіб загинули. Вони — з однієї сім’ї: 29-літній чоловік і його батьки. Дружина загиблого та їхні двi доньки, 1994 і 2000 років народження, перебувають у лікарні. А загалом поранення різного ступеня тяжкості отримали шестеро людей, троє з яких — діти. Усі потерпілі, яким необхідна медична допомога, перебувають в обласній лікарні ім. Калініна. Їхній стан кваліфікують як середньостабільний.

На місці трагедії працюють бригади МНС у складі 119 фахівців, 27 одиниць техніки, а також група військовослужбовців Східного територіального командування внутрішніх військ України. Крім того, на місці випадку працювали 12 пожежних частин Донецька та Макіївки, воєнізована гірничорятувальна служба, аварійні служби Міськводоканалу, Міськгазу. Як повідомило обласне управління МНС, випадок кваліфікують як надзвичайну ситуацію, пожежі привласнили найвищу — третю — категорію.

Унаслідок вибуху виявилися частково зруйновані квартири на першому та другому поверхах будинку, а в інших квартирах вікна залишилися без скла. Загалом було пошкоджено 34 квартири. Крім того, постраждали також шiсть сусідніх будинків, у яких також повністю вибите скло. За повідомленням начальника Управління житлового господарства Донецької міської ради Володимира Литвинова, до району завезли 1,6 тис. м. кв. скла для потерпілих від вибуху будинків і розпочали роботу із відновлення вибитих вікон.

На місці вибуху побували прем’єр- міністр України Віктор Янукович і губернатор Донецької області Анатолій Близнюк. У місті створили спеціальну комісію з розслідування причин і ліквідації наслідків вибуху, яку очолив донецький міський голова Олександр Лук’янченко.

Інших жителів, яким не знадобилася госпіталізація, вже об 11 годині евакуювали до профілакторію «Шахтарські зорі» (102 особи) та «Донбас» (98 осіб), де їх негайно забезпечили всім необхідним і надали першу допомогу. Кожній сім’ї виділили матеріальну допомогу в розмірі від 1000 до 3000 гривень, залежно від ступеню пошкодження квартир та матеріального становища. Витрати на лікування потерпілих та ритуальні послуги для сімей загиблих також компенсує міська влада.

Трохи пізніше людям, які переїхали на час до профілакторію, дозволили повернутися до осель, щоб забрати необхідні речі та документи. Не появилися лише господарі двох квартир на дев’ятому та однієї на четвертому поверсі. Крім того, на даний момент є ще не всі відомості про потерпілих, оскільки є ділянка, на яку рятувальники поки що не можуть проникнути: два поверхи повністю завалені. Одна з мешканок будинку, наприклад, повідомила, що її син у момент вибуху збирався на роботу, і досі (вчора, коли верстався номер) про його долю нічого не відомо.

До півночі в суботу комунальні служби засклили всі вікна в будинках, подали газ у чотири сусідні з потерпілим будинки, підключили в них опалювання. Також організували цілодобову охорону будинку.

Для ліквідації наслідків аварії залучено наукових експертів інститутів міста. Як повідомив один із експертів — Олександр Петраков, — для проведення подальших робіт із ліквідації наслідків вибуху, необхідно встановити страхувальну систему, що вбереже будинок від подальшого руйнування. Для цього завезли 30 фундаментних блоків і металоконструкції, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Наступного дня інститути «Промбудндіпроект» та «Донбасгромадянпроект», які свого часу проектували цей будинок, почали займатися вирішенням питання його стійкості. Якщо її буде достатньо для капітально-відновного ремонту, то він почнеться негайно і його закінчать протягом п’яти місяців. А якщо ні, міська влада оперативно шукатиме варіант нового житла. У Донецьку вже сьогодні є недобудований восьмиповерховий будинок у Калінінському районі, який добудують приблизно за такий самий час, і жителям запропонують цілком упоряджені квартири. Крім того, кожну сім’ю особисто прийме мер, який допоможе вирішити всі матеріальні питання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати