Життя, за які треба боротися
Щороку в Україні гине 10% новонароджених немовлятВ Україні зростає показник дитячої смертності. Особливо стурбовані лікарі тим, що гинуть новонароджені та недоношені діти. Так, за даними лікарів, із 300 новонароджених десятеро малюків страждають від вроджених патологій, які й стають причиною смерті. Для нас це — криза, адже лише два медичні заклади мають спеціально обладнані відділення для виходжування недоношених дітей. Це реанімаційне відділення в Українській дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАДИТ» та Державному інституті педіатрії, акушерства та гінекології (ПАГ). До того ж, відсутність необхідного обладнання доповнюється ще й браком коштів для його придбання.
Щоб частково вирішити це питання, два з половиною місяці тому в Україні стартував благодійний проект «Немовлята України». Він був створений лише з однією метою — зібрати за короткий термін кошти для закупівлі нового обладнання реанімаційним відділенням лікарень (передусім — Державному інституту педіатрії ПАГу).
— Наразі ми зібрали лише 40% від запланованої суми, — розповів представник ініціативної групи доброчинного проекту «Немовлята України» Володимир Танигін. — На початку проекту ми планували зібрати більш як один мільйон гривень. Але після низки відмов у фінансуванні від комерційних організацій ми зменшили цю суму в два рази.
За словами Володимира Танигіна, мінімальний комплект для реанімаційного відділення коштує шість з половиною тисяч гривень. Передусім він зможе врятувати життя тих малюків, хто має патологію інфекційну та органів дихання.
— Саме ці захворювання вважаються несумісними з життям. Однак найболючіша проблема нашого закладу — що відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей Державного інституту ПАГ розраховане усього на дев’ять дітей, — розповіла співробітник цього відділення Наталія Гончаренко. — Для закладу, що має всеукраїнський статус, це дуже мала цифра. В середньому за одне півріччя ми надаємо допомогу 150—170 малюкам. А кожного дня ми боремося за життя 14 дітей. Так, саме боремося, адже усі ці діти мають вкрай тяжкі патології. Недоношені діти, що народилися після восьми місяців вагітності, мають сформовані серце, легені, нирки та інші органи життєдіяльності. Однак найчастіше ми маємо справу з тими малюками, що з’явилися на світ після четвертого місяця вагітності. Фактично це ще напівдитина, яка не може самостійно дихати та їсти. Тому місяць її життя повинно підтримувати спеціальне обладнання. А якісними та сучасними приладами ми практично не забезпечені, — підсумовує Наталія Гончаренко.
За словами пані Наталії, із дев’яти реанімаційних місць повністю обладнані лише три. Однак і вони не забезпечують належних умов роботи, оскільки строк експлуатації обладнання давно закінчився. А для нормальної роботи відділення треба придбати новий апарат штучної вентиляції легенів — для тих малюків, що після народження не можуть самостійно дихати. Також потрібні системи надійного життєзабезпечення та лампи фітотерапії для обігріву немовлят. На жаль, коштів на закупівлю нового обладнання у лікарні немає. Держава ж причетна до цієї проблеми лише тим, що справно виконує всього один свій обов’язок — забезпечує медичними препаратами реанімаційні відділення для новонароджених.
Прикро, що звернення організаторів проекту до усіх політичних партій України залишилося безрезультатним. Наразі благодійний проект «Немовлята України» потребує підтримки усього суспільства. Щоб зібрати необхідну суму, благодійники звертаються до усіх небайдужих із проханням відгукнутися (кошти можна перерахувати на реквізити Благодійного фонду «Україно, я за тебе», який підтримує цей проект: ЕДРПОУ 35137539, Столична філія ЗАТ КБ «ПриватБанк», МОО 380269, р/с 26000056200125. Призначення платежу: благодійна допомога для Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України).