Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Жити, розвиватися, процвітати...»

02 вересня, 00:00

Нинішнє 1 вересня для навчально-виховного комплексу «Українська школа-гімназія» особливе: школа починає новий навчальний рік не в тісному приміщенні дитячого садка, а в спеціалізованій будівлі, побудованій за індивідуальним проектом під патронатом Президента України Леоніда Кучми. 6 жовтня 2003 року, коли будівництво гімназії починалося, Леонід Данилович заклав пам’ятну капсулу в підмурок одного з корпусів, а вчора Президент України взяв участь в урочистій лінійці та церемонії відкриття нової гімназії. Знайомлячись зі шкільною бібліотекою, Леонід Кучма подарував учням свою книжку «Україна — не Росія», на якій написав: «Дорогі діти, шановні вчителі! Хай ця книга допоможе вам глибше пізнати й усвідомити історію, сьогодення та майбутнє України, її місце і роль у сучасному світі».

За сім років свого існування українська гімназія в Сімферополі завоювала велику популярність. Охочих вчитися в ній було більше, ніж могло прийняти приміщення. Досі в гімназії вчилися близько 400 учнів, нинішній навчальний рік почали вже 772 гімназисти, хоча і це лише частина охочих тут навчатися, — конкурс перевищував 8 чоловік на одне місце.

На урочистій церемонії відкриття школи перед колективом гімназії виступили Президент України Леонід Кучма та голова Верховної Ради Криму Борис Дейч.

Глава держави вручив колективу вчителів і учнів гімназії ключі від шкільного автобуса, побажав успішного навчання. Він висловив упевненість, що зі стін цієї гімназії вийдуть вчені, діячі всіх сфер суспільного життя, які прославлять Україну новими досягненнями…

«Відкриття нової будівлі викликає в кожного вчителя й учня нашої гімназії почуття щастя, — сказала директор гімназії Наталія Руденко, — а також надію на те, що українська освіта, наука, національне виховання процвітатимуть і в Криму. Недарма на нашій будівлі золотими буквами написано відомий університетський девіз: «Жити. Розвиватися. Процвітати!»

Проект будівлі гімназії розробили архітектори інституту «КримНДІпроект». За нормативного терміну його реалізації в 25 місяців будівельники спорудили будівлю за 10 місяців. Комплекс складається із двох навчальних корпусів, їдальні, актового залу на 500 місць, бібліотеки, зимового саду, спортзалів, двох басейнів, спортивного комплексу й обладнаний усією необхідною навчальною технікою. У ній уже зараз чотири кабінети інформатики, вiсiм кабінетів іноземної мови, 18 предметних кабінетів із лаборантськими, два кабінети зарубіжної літератури, два методкабінети, клас для занять музикою, танцювальний клас, гімнастичний зал, приміщення для роботи студії художньої творчості та гуртка художньої кераміки. На території школи розташованi футбольне поле, волейбольні, баскетбольні та гімнастичні майданчики, зона відпочинку. Заняття із художньої гімнастики в гімназії викладатиме олімпійська чемпіонка Катерина Серебрянська.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати