Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зір на «відмінно»

31 березня, 00:00
УЧОРА НА ВІДКРИТТІ ОФТАЛЬМОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ПОБУВАЛА ГОЛОВА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ «УКРАЇНА 3000» КАТЕРИНА ЮЩЕНКО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ

Учора в Києві на базі спеціалізованої дитячої лікарні «Охматдит» відкрилося нове офтальмологічне відділення всеукраїнського масштабу.

Нова лікарня працює тільки другий день, але вже має сім пацієнтів віком від одного до 17 років із різних регіонів України. Дітям у лікарні подобається: тут зручно й затишно, лікарі — уважні й лагідні. Перше, що впадає в око, це — кімната відпочинку, облаштована спеціально для дітей. Сьогодні сюди вже привезли іграшки та книжки, і, поки журналісти оглядали лікарню та спілкувалися з лікарями, маленькі пацієнти повністю освоїлися й уже весело гралися ляльками й конструкторами, гортали книжки.

Дитяча сліпота й слабозорість — основні причини зорової інвалідності українських дітей, яка в рейтингу дитячої інвалідності посідає четверте місце. Нове відділення відрізняється тим, що отримати необхідну допомогу в ньому зможуть практично всі діти України, адже для запису на прийом батькам достатньо мати паспорт. Щоправда, ліжок у лікарні тільки 20. «Цього вистачить сповна, — запевняє професор Сергій Риков, головний офтальмолог Міністерства охорони здоров’я. — Завдяки новому обладнанню й технологіям діти тут не затримуватимуться надовго. Якщо раніше дитина, яка потребує хірургічного втручання, проводила в лікарні щонайменше десять днів, то тепер буде достатньо й трьох».

Пристойні умови створено не тільки для дітей, адже більшість малюків потребує постійної присутності мами, і лікарня цю потребу задовольняє. За словами завідувача відділення Юрія Баринова, для мам і для дітей працюють їдальня, душові кімнати, кімнати матері й дитини, кімната відпочинку. «Усе лікування, утримання, реабілітація — безкоштовні, — говорить Юрій Вікторович. — Це один із головних принципів роботи, бо далеко не кожна мати може фінансово забезпечити перебування дитини в лікарні й проживання в Києві».

У новому відділенні лікарі планують оперувати щороку щонайменше 50 дітей за допомогою лазерного втручання й ще стільки ж — хірургічним шляхом. Враховуючи те, що за останні десять років дітей із вадами зору стає дедалі більше (з 1990 року кількість хворих дітей збільшилася з 44 до 52 на тисячу оглянутих), у МОЗ планують відкрити ще один такий центр у Львові вже цього року, а наступного — ще чотири подібні клініки з’являться в різних регіонах України. Нині в більшості областей немає можливості безкоштовно, своєчасно й якісно обстежувати дитяче населення: офтальмологів в Україні 696, тобто приблизно один на десять тисяч дітей. Серед фахівців-окулістів тільки 73% атестовані на відповідну категорію, а лікарів вищої категорії лише 156. Відкриття навіть одного спеціалізованого відділення, де тепер сконцентровані професійні кадри, вже практично розв’язує найбільш гостру проблему — недоступність офтальмологічної допомоги для дітей, які мешкають у невеликих містах та сільській місцевості, де немає відповідних медичних закладів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати