Зірковий шанс
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031219/4231-2-2.jpg)
У середу, напередодні Дня святого Миколая, майже чотирьомстам вихованцям із сорока шкіл- інтернатів та дитячих будинків сімейного типу з усіх регіонів України випав шанс реалізувати себе на сцені. Такий подарунок дітям зробили благодійний фонд «Берег надії», який очолює народний депутат України Степан Гавриш, та президент міжнародного благодійного фонду «Обдаровані діти України» Михайло Поплавський. Причому благодійний фестиваль «Берег надії — крок до зірок» відбувся вже втретє. На думку організаторів, такі проекти повинні проводитися не лише напередодні свят, а якомога частіше, щоб привернути увагу громадськостi до дітей, які сьогодні виховуються в інтернатах і не мають батьківської опіки. «Діти на сцені — це свідомі патріоти Української держави, які народилися вже під жовто-блакитним прапором», — говорить Степан Гавриш.
З найбільшої національної сцени — сцени Палацу «Україна» — звучали українські пісні та музика. Лунали привітання з наступаючими святами, вручалися подарунки від різних організацій (газета «День», зокрема, подарувала дітям десять примірників книг «Україна Incognita» та «Дві Русі» для ознайомлення з історією України). Оплески та радощі маленьких глядачів у залі. Було справжнє свято, а українські продюсери мали шанс визначити нових зірок.
Однак до фестивалю довелося пройти чимало. Конкурси впродовж усього року, де відбирали найбільш талановитих, співбесіди та тренування. Тому на сцену вийшли, можна сказати, вже маленькі професіонали. А ще був справжній Санта Клаус. Двоє маленьких дітей, Катерина та Павло, спеціально їздили у Фінляндію, щоб запросити його на українську ялинку. Хоча він і розмовляє англійською, дiти чудово розумiють його i вірять — він справжній. Та на цьому організатори дитячого свята не хочуть зупинятися. Вже підготовлені законопроекти, які передбачають вільний доступ кожної дитини з сирітською біографією до отримання освіти. А ще у планах М. Поплавського та С. Гавриша — створення невеличкого ліцею, щоб діти, яких відбирають на конкурс, могли вже змалечку здобувати фахову освіту.