Перейти до основного вмісту

«Значний крок» до НАТО

Україну запрошують до Сил швидкого реагування Альянсу
22 січня, 00:00

У штаб-квартирі НАТО планують участь України в Силах швидкого реагування в 2015—2016 роках. Про це повідомив представник військового комітету Массімо Паніцци в Брюсселі. За його словами, Україна стане першою країною-не- членом НАТО, що бере участь у Силах реагування Альянсу. Паніцци додав, що це питання ще обговорюватиметься на рівні начальників генеральних штабів України й НАТО 26 січня в Брюсселі. Представник військового комітету оцінив це як «значний крок до реалізації військових реформ», які Альянс чекає від Києва на його шляху до статусу кандидата на членство в НАТО. Нагадаємо, що Сили швидкого реагування діють на землі, в повітрі, воді, здатні до швидкої реакції на кризові ситуації.

КОМЕНТАР

Микола СУНГУРОВСЬКИЙ, директор військових програм Центру ім. Разумкова

— Безумовно, це позитивний момент, і якщо це питання буде вирішене на рівні НАТО й українського керівництва, це буде позитивним кроком. Це позначиться на кращій підготовці, кращому тренуванні особового складу підрозділів Збройних сил України, які увійдуть до складу Сил швидкого реагування НАТО. Поки що з цього питання тривають переговори. Нагадаю, що Україна бере участь у процесі оцінки й планування сил. Зараз готується близько сорока підрозділів для участі в програмі сил НАТО. Крім того, слід зазначити, що Україна вже давно пропонує свої послуги з подання НАТО своїх можливостей перекидання військ.

Поки тривають консультації військових, зрештою це все буде винесено на розгляд Верховної Ради України. Сподіваюся, на цьому не буде поставлено жирний хрест, як це неодноразово траплялося.

Щодо впливу на співпрацю з НАТО майбутнього президента можу сказати, що все залежить від політичної відповідальності самого лідера, від того, наскільки йому будуть важливі інтереси України, а не особисті, кланові. Річ у тім, що кожен політик, прийшовши на нове місце, по-новому оцінює свої можливості, свої прагнення, свої інтереси. У принципі, все залежить не лише від НАТО або України. Багато чого залежить від Росії. Зараз у Росії проходять неоднозначні процеси. Як ви знаєте, Україна й Росія є партнерами в ОПК, але свого часу Києву говорили: «Якщо ви вступаєте в НАТО, то навіщо тоді нам такий партнер?» Зараз Росія дедалі частіше звертається в питанні озброєнь саме до членів НАТО. У них співпраця з НАТО глибша й плідніша. А Україна для них виступає як конкурент.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати