Перейти до основного вмісту

ЗНАКОВИЙ ВIЗИТ

08 листопада, 00:00

Якщо судити iз заяв президента Австрії Томаса Клестіля (на фото праворуч) на тій же прес-конференції пiсля закінчення переговорів, тільки цими проблемами життя не обмежується. Клестіль, зокрема, як повідомляє Інтерфакс-Україна, заявив, що після вступу до ЄС нових членів в України виникне новий кордон iз Союзом, і «дуже важливо, щоб ЄС уже сьогодні будував відносини з Україною, виходячи з нових умов». «Я вважаю, — сказав австрійський лідер, — що майбутнє Європи, демократичної і незалежної, не може бути без Росії і її найближчого сусіда — України. Процвітаюча Україна має для Європи важливе значення». За словами Клестіля, Австрія повністю підтримує прагнення України стати членом ЄС і Світової організації торгівлі. У принципі — це слова звичайної ввічливості, які ще два роки тому видавалися просто прийнятими. Зараз це вже можна розцінити як демонстрацію того, що життя сьогоднішнім днем не закінчується, і для Відня принципових змін у ставленні до Києва, принаймні на гірше, сьогодні немає. Тим більше, що візит планувався давно. До того ж, Австрія — нейтральна країна, і рішення Північноатлантичної ради на її політику прямо вплинути теоретично не повинні. А в який бік можуть змінитися нині дещо заморожені відносини з ЄС, можливо, стане більш зрозуміло наприкінці місяця, після саміту ЄС і засідання Ради ЄС — Україна. Це, у свою чергу, залежатиме від того, як Київ вийде з ситуації, що виникла навколо «Кольчуг», де зрозуміло поки що не все. Заступник помічника держсекретаря США Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, після зустрічі з депутами ВР — Дмитром Табачником і Георгієм Крючковим, — головами комітетів з міжнародних справ і у справах національної безпеки і оборони, сказав, зокрема, що необхідно i надалi шукати шляхи продовження співробітництва. При цьому він, як повідомляє Інтерфакс-Україна, визнав, що нинi у відносинах двох країн настав «складний етап». Він не став розкривати суті переданих американською стороною додаткових запитань до українського керівництва, але висловив сподівання, що відповіді на них дадуть можливість Сполученим Штатам прояснити ситуацію.

Речник Держдепартаменту США Річард Баучер на брифінгу у Вашингтоні зазначив, що якщо у ситуацiї з Югославією (де було доведено незаконну співпрацю з Іраком) влада вжила всіх необхідних заходів і була запроваджена система контролю, то рівень експортного контролю, який забезпечує український уряд, не має механізмів, щоб перешкодити високим посадовим особам чи державним суб’єктам використати державні органи і обходити такий контроль.

Українська сторона у своїх попередніх висновках не погоджується з основними висновками звіту американсько-британських експертів про недостатність наданих Україною доказів відсутності факту продажу «Кольчуг» до Іраку. Таку точку зору глава Адміністрації Президента України Віктор Медведчук висловив на зустрічі iз заступником помічника держсекретаря США Стівеном Пайфером, повідомила прес- секретар Президента Олена Громницька. Під час зустрічі В.Медведчук ще раз підкреслив, що Україна «продемонструвала беспрецедентну відкритість під час візиту американських і британських експертів, яким була надана вся необхідна інформація і всі можливості для роботи».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати