Знову зустріч на найвищому рівні. Знову приємні й не дуже розмови
Сьогодні в Страсбурзі розпочнеться друга зустріч у верхах членів Ради Європи, яка, можливо, визначиться з роллю та місцем цієї впливової європейської організації - як люблять казати в МЗС України- у сучасному світі.
Для участі запрошено 40 голів держав країн-членів РЄ, лідерів країн-претендентів і не запрошено представників Білорусі - їхню країну викреслили зі списку "особливо запрошених" за надто специфічні уявлення про демократію. Як і інші державні керівники, Леонід Кучма виступить з промовою, в якій, зокрема, зробить наголос на успіхах України та її бажанні ширше залучатися до європейських процесів.
Єдиним здобутком Ради Європи (на сьогодні!) була кампанія підтримки балтійських держав у боротьбі з Москвою. Проте, в Європі вважається, що будь-яку країну можуть прийняти до цієї організації лише за умови відповідності її розвитку уявленням про демократію, що побутують сьогодні. Й лише після цього з країною, за логікою, починають широко працювати ЄС, ЄБРР та інші установи, а також заможні капітальні вкладники. На практиці, проте, часто відбувається трохи інакше.
Зокрема, Україну навряд чи хто виключить з членів РЄ за те, що вона не збирається забороняти смертну кару. Леонідові Кучмі, щоправда, доведеться переконувати шановне зібрання, що насправді це обов`язково буде, але зараз суспільство до такого кроку не готове, й немає гарантії, що його зрозуміють правильно. Напевно, Україна серед інших нічого не матиме проти ухвалення спільної декларації та плану дій РЄ - можливо, з цими документами організація набуде ще більшої ваги.
А найголовніше для Президента України - як завжди, використання нагоди не надто офіційно поспілкуватися з друзями та колегами. Зокрема, з Борисом Єльцином, Александром Квасьнєвським та багатьма іншими.