Перейти до основного вмісту

Акцент на локальному

Донецькі громадські діячі провели аудит мажоритарників регіону: «Наша мета — показати факти і змусити зробити висновки самих виборців»
01 серпня, 10:03

У Донецьку намагаються налагодити нові взаємини з депутатами. Дві громадські організації — «Комітет виборців України» і громадська мережа ОПОРА — представили моніторинг шести місяців роботи 21 народного депутата. Усі нардепи були обрані за мажоритарною складовою. І всі представляють в законодавчому органі партію влади. Загалом народні депутати у своїх програмах задекларували 117 обіцянок, серед яких найчастіше зобов’язувалися розв’язувати локальні проблеми своїх округів (79%), на другому місці — обіцянки щодо ЖКГ і тарифів (9%), на третьому і четвертому місцях — екологія (4%) та енергетика (3%) відповідно. І лише по 2% обіцянок стосуються створення нових робочих місць і розвитку інфраструктури.

Найбільш продуктивною в законодавчому плані виявилася Тетяна Бахтєєва, яка підготувала 29 законопроектів. Серед них найбільший резонанс отримали ініціативи щодо спрямування доходів від підвищення акцизного податку на пиво на будівництво НДСЛ «ОХМАТДИТ» (№ 2875, 2876, 2880). Наразі статус чинного акта отримала лише одна законодавча ініціатива депутата.

Антиподом Бахтєєвої є депутат Ігор Шкіря, який не підготував жодного законодавчого акта, лише направивши кілька депутатських запитів до органів юстиції. Запити стосуються діяльності мера Горлівки Євгена Клепа.

Громадські діячі мають намір проводити такий моніторинг поки що раз на півроку. Ближче до депутатського екватора — раз на квартал.

Сергій ТКАЧЕНКО, голова ДОО ВГО «Комітет виборців України»:

— Ті результати, які у нас є, — це не вирок народним депутатам. Це всього лише аналіз законодавчої діяльності депутатів-мажоритарників за півроку. Наша мета — показати факти і змусити зробити висновки самих виборців. У цьому дослідженні ми не враховували роботу в округах — цей пункт маємо намір включити до наступних моніторингів. Наразі загальна характеристика така: на жаль, програми депутатів мали досить просторовий характер, тобто знайти в них необхідну конкретику — що саме депутат обіцяв своїм виборцям — практично неможливо. Таких програм більш як половина, і вони, як правило, у тих депутатів, які не один рік працюють на цих округах. Ці документи дуже схожі на партійну програму ПР. У молодих кандидатів, які вперше ведуть свою роботу в окрузі, відсоток «реальних» обіцянок більший. При цьому депутати мають пам’ятати, що інтереси України вищі за інтереси його рідного округу. За локальні проблеми мають відповідати депутати місцевих рад, народний депутат має зовсім інші обов’язки. Мажоритарна складова не є пунктом, за яким депутат має працювати тільки з даним округом і з локальними проблемами. Це дослідження свідчить, що ні в суспільства, ні у депутатів не склалися відносини в період до виборчої компанії. Депутати не звикли виявляти підвищену активність не в період виборів. Виборці, на жаль, теж не вимагають від них активності і не бажають отримувати подібну інформацію, вони не звикли до них. Ми хочемо, аби ситуація змінилася, і потреба в цій вимозі виникла. Це істотно може змінити результативність роботи народних обранців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати