Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Дольські ініціативи

Волинські селяни «толокою» облаштують дороги, пляж, гральні майданчики. Врахували й потреби неповносправних
16 серпня, 00:00

Невелике, всього півтисячі населення, село Дольськ у Турійському районі на Волині успішно вирішує проблеми розвитку території. Тут навіть створено громадську організацію, яка так і називається: «Дольські ініціативи». З усіх боків оточене багатими на дичину, ягоди і гриби лісами, з прекрасним озером у самому центрі село вже має чималий досвід участі у мікропроектах та залученні інвестицій для свого розвитку.

Однією з перших спільних справ громади стали благоустрій і зарибнення озера. Селяни і кошти здавали (хто скільки зможе), і брали участь у цих роботах. Нині ж можуть потішитися добрими уловами риби. Дещо призабутим, а колись дуже популярним у волинських селах методом вирішення спільних проблем — толокою — Дольськ облаштував справжнісінький пляж біля озера. Сільські умільці спорудили добротний і широкий пірс, врахувавши, що водоймою можуть захотіти помилуватися й інваліди-візочники. Для рибалок відведено й облагороджено спеціальне місце на березі. Секретар Дольської сільської ради Любов Михайлівна ЄВЧУК розповідає, що до озера на толоку прийшли і старі, і малі. Одні косили траву, інші чистили озеро від очерету та водоростей, вивозили ці відходи тачками. До речі, оголошення про толоку рознесли і розвезли велосипедами по селу ті ж діти. Озеро для Дольська споконвіку було своєрідним центром життя. Тут купаються і ловлять рибу, на березі проводять вечорниці й дискотеки, спортивні змагання, та й навіть «бабські посиденьки». І нині його берег — як нова копійка.

Завдяки «Дольським ініціативам» у селі було вимощено дорогу, відновлено так званий Білий міст, який поєднав дві половини села, облаштовано ігровий майданчик біля дитсадка, та й навіть огорожу навколо сільського кладовища зробили спільними зусиллями. Звичайно, розповідає Любов Михайлівна, певну частину коштів залучають завдяки написанню мікропроектів для місцевого розвитку. Але селяни натомість самі працюють, не рахуючись і з власним часом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати