Перейти до основного вмісту

Експерт: У батальйоні «Дніпро» мають служити спеціально підготовлені люди

16 квітня, 11:57
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У Дніпропетровську терміново формують батальйон спеціального призначення «Дніпро» для захисту східних регіонів України. У ньому не буде представників політичних партій і організацій, а особовий склад вкомплектують виключно на добровільній основі з числа патріотів України. Командирами призначать досвідчених офіцерів-«афганців», яких мають підібрати за бойовими якостями й заслугами. Тим, хто служить за контрактом, виплачуватиметься досить значна зарплата. Батальйон формується під егідою Дніпропетровської облдержадміністрації.  При цьому її посадові особи посилаються на рішення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Передбачається, що озброєння батальйону буде забезпечено зі складів МВС і МО України. Операції мають плануватися й проводитися у взаємодії з державними органами. Особисто контролювати дії батальйону «Дніпро» буде голова Дніпропетровської облдержадміністрації Ігор Коломойський. «Наша мета — гарантувати правопорядок і безпеку громадян України, яким загрожує діяльність диверсійних груп і незаконних збройних формувань як на території Дніпропетровської області, так і на територіях сусідніх Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької областей», — заявив заступник губернатора Г.Корбан.

Тим часом, довкола Дніпропетровська будують блок-пости.  Уже за першу добу на трасах області було розгорнуто 26 блокпостів — усього планують встановити близько ста таких придорожніх укріплень. Вони мають перешкодити проникненню озброєних людей з інших регіонів, передусім з сусідньої Донецької області. Блокпости укріплюють мішками з піском і бетонними плитами. Тут несуть бойове чергування добровольці спільно з працівниками правоохоронних органів.

Крім того, в області діють «мобільні блокпости» й групи, які зможуть пересуватися в інші області України для вирішення поставлених завдань. Вони формуються на базі Полку національного захисту, який на Дніпропетровщині почали створювати з резервістів ще в березні. В облдержадміністрації розповідають, що в кожному сільському районі області існує сотня самооборони. Налагоджений зв’язок з усіма  автозаправками області, які повинні передавати дані про підозрілі групи людей і автомобілів.

«Закон «Про оборону України» передбачає створення територіальної оборони, і це необхідна річ, — коментує «Дню» голова Дніпропетровської обласної організації «Спілки офіцерів України» Віктор Таратушко. — Особливо у нинішній обстановці. В нашому регіоні є багато небезпечних об’єктів, наприклад, аміакопровід, який іде через усю область, і їх треба охороняти. Тут територіальна оборона, набрана з добровольців, стане у пригоді. Що ж стосується суто військових справ, то цим мають займатися фахівці — спеціально підготовлені люди. На жаль, у нас цим опікуються цивільні чиновники, які не знають, що таке справжня армія. Звичайно, місцеві органи влади мають створювати територіальну оборону, і за це їм щира подяка. Але створення батальйонів спецназу — задача не— проста. Я сам колишній військовий і мій син служить у спецназі. Тому знаю, що служити там можуть лише спеціально підготовлені люди, які вміють воювати з диверсантами. Вони мають досконало володіти багатьма видами зброї і військової техніки, володіти навичками рукопашного бою, добре стріляти і таке інше. Набрати просто в такий батальйон колишніх «афганців» або людей, які брали участь у бойових діях в інших зонах конфліктів — нічого не дасть. «Афганець» — це ветеран, а не військова спеціальність. Звичайно, у них є якийсь досвід, але цього замало. Ще раз підкреслю, що набирати треба спеціалістів, і займатися цим мають теж спеціалісти, бо інакше ефективність буде мала. Втім, якщо нинішня влада намагається щось робити для укріплення обороноздатності, то треба її підтримувати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати