ФАКТ I КОМЕНТАР
Військових традиційно звинувачують у тому, що вони завжди готуються до минулих війн. На думку міністра оборони О. Кузьмука, умовами перемоги у збройній боротьбі в наступному столітті є домінування в інформаційному просторі, модернiзована техніка й озброєння, відповідний вишкіл військ, а також економічна могутність держави. За словами міністра, Генштабові й науковим установам Міноборони поставлено завдання розпочати розробку моделі Збройних сил України 2010 року. Можливо, керівництву Міноборони все-таки слід віддати належне за прагнення думати на перспективу. Проте настійливість у зміцненні вишколу, оновленні арсеналів, визначенні нових рис армії України в ХХI столітті, за великим рахунком, буде результативною лише на надійному економічному базисі.
Після ухвалення бюджету поточного року керівництво Міноборони оголосило, що передбачені витрати на національну оборону в розмірі 1,7 млрд. гривень дають можливість тільки утримувати Збройні сили, але не забезпечують можливості інтенсифікації оперативної, бойової підготовки, модернізації техніки та озброєння, замовлення нових зразків.
Якщо незабаром в Україні і будуть проведені широкомасштабні комплексні маневри усієї країни, на кшталт минулорічної «Осені-98», то саме всупереч існуючим економічним реаліям. Проте досвід, який здобувається на цих маневрах, усе- таки є неоціненним хоча б тому, що тісно пов'язаний із відповіддю на запитання: «Чи спроможна наша армія боронити країну від будь-якого агресора, хоч би яким технологічно витонченим він був?».
Буде спроможна, якщо свої проблеми армія не змушена буде вирішувати, розраховуючи лише на власні сили та можливості. А саме так і є нині.