Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Генералів можна побачити в «кожному лісі»

Але тільки не з Національної гвардії
04 листопада, 00:00

Штатну чисельність НГУ зменшено з 30 до 26 з половиною тисяч. Кількість генералів скорочено з 21 до 16. Бо, за словами Чаповського, «чи не у кожному лісі можна зустріти генерала». Усі 4 дивізії гвардії змінили свою структуру, а їхній особовий склад почав підготовку за новими програмами.

Крім того, Гвардія хоче отримати право на участь у міжнародних миротворчих операціях. Це положення внесено до нового проекту закону про НГУ. За цим законом, врешті-решт має бути усунуто й правову колізію, за якою й досі Нацгвардія підпорядкована ВР, а не Президентові. На запитання про те, хто нині має право віддати наказ НГУ, Олександр Чаповський каже, що лише Президент, позаяк це відповідає Конституції.

Восени Нацгвардія провела перші в своїй історії бойові полкові навчання з залученням нових зразків бронетехніки. А взимку такі навчання пройдуть у кожній з чотирьох дивізій, пообіцяв Олександр Чаповський. Такій активності можуть позаздрити навіть у ЗC, втім як і тій платні, що отримують гвардійці. Щомісячна платня командира взводу становить 260 гривень, майор-командир батальйону має 330 гривень, командир дивізії — 500 гривень.

«Це навіть більше, ніж отримував я на посаді заступника командира армійського корпусу», — зауважив Олександр Чаповський, що прийшов у Гвардію зі ЗC. Щоправда, скільки коштує робота командувача НГУ — це залишилось військовою таємницею.

№211 04.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати