Контроль над слідством
пропонують запровадити журналістиДоручення Президента про призначення нової групи слідчих у справі І. Александрова, як сказав В. Піховшек, це не «мінус» Президента, це «мінус» правоохоронних органів. На його думку, влада «зробила уроки», і те, що Президент буде кожного разу призначати новий склад слідства «доти, поки не розкриють справу», не дозволить говорити про те, що «влада бездіяльна». Справа залишається за журналістами, відсутність професійної корпоративності між якими відзначили всі присутні в студії.
Звичайно ж, правий був Я. Мокренко, коли говорив про те, що проблему потрібно розглядати в контексті «культури суспільства», в якому представники всіх професій не відчувають себе захищеними. Але — процитуємо знову В. Піховшека — саме журналісти, як і народні депутати, судді — поставили себе на службу суспільству, і тому розслідування справ, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, має знаходитися під особливим контролем — і до цього в суспільстві повинні ставитися з розумінням. Пропозицію ж Л. Самойленка про включення до складу слідчих груп представників від журналістського цеху підтримали всі учасники дискусії.
Дебют «Дискусійного клубу» можна вважати вдалим — принаймні, вибір гостей студії, які були переконливі у відстоюванні своїх поглядів, зумовив успіх програми. УТ 1 цього разу спробувало «розворушити» рейтинг каналу, щоправда, при цьому підстрахувалося, провівши все-ж таки не прямий ефір, а запропонувавши глядачам запис дискусії. «Мінус» передачі в тому, що вона є реакцією на реакцію Президента на хід розслідування «справи Александрова». Адже все-ж таки після подій в Слов’янську минуло вже більше 40 днів — рівно стільки днів з того часу, як ця передача могла з’явитися у всеукраїнському ефірі. Крім того «Дискусійний клуб», в якому чергового разу нагадали, що правоохоронні органи не справляються з обов’язками, вийшов на фоні негласної «сімейної війни» Долганов — Потебенько, що триває, і його перший випуск можна розглядати, як випад Вадима Панасовича проти Михайла Олексійовича. Проте, днями Генеральний прокурор, даючи велике інтерв’ю з приводу своїх відносин з президентом НТКУ, намагався переконати громадськість в тому, що скоро ми «побачимо результати» розслідування Генпрокуратури у справі Александрова (як, втім, і багатьох інших резонансних справ).
Що ж до якихось реальних наслідків дискусії наших колег в ефірі УТ-1, то як повідомив «Дню» Ігор Лубченко, спілка журналістів направила Президенту пропозиції про створення спеціальної слідчої комісії з перегляду 23 справ загиблих за роки незалежності журналістів, а також про включення до складу слідчих груп з розслідування справ, пов’язаних з журналістами, представників цієї професії, заздалегідь узявши з них підписку про нерозголошення таємниці слідства (для цього спілка готова делегувати об’єктивних і чесних працівників) .