Луганська бомба
показала, як влада боротиметься з опозиційними політиками і що народ провокаціями вже залякати не вдастьсяПредставившись начальником Жовтневого райвідділу міліції підполковником Трофименком, той, хто очолював ходу, звернувся до публіки з проханням терміново покинути приміщення. Як він повідомив, 10 хвилин тому по 02 було отримано анонімний дзвінок про те, що в будинок, де відбувається зустріч Євгена Марчука з виборцями, підкладено бомбу. Якщо хтось розраховував на паніку аудиторії, то прорахувався. Паніки не сталося. Замість того, щоб активно пробиватися до виходу, люди залишилися на своїх місцях, відреагували на заяву міліцейського начальника свистом, вигуками: «Провокація». Зал усі покинули тільки після прохання Євгена Кириловича, який оцінив ситуацію так:
— У тому, що це провокація, я впевнений на всі сто відсотків. Але оскільки в цьому випадку офіційну заяву було зроблено офіційною особою, — ми вимушені підкоритися. Тут зібралися люди різного віку і стану здоров'я. Той, хто це зробив, розраховував влаштувати тисняву, а потім звинуватити у всьому кандидата в президенти і за порушення закону зняти його з реєстрації. Як законослухняна людина, я не можу ігнорувати державні закони, тому пропоную на цьому закінчити наші збори і покинути приміщення.
Не приховуючи свого обурення, присутні покинули ПК, але розійтися не поспішали, бо Євген Марчук у своєму виступі, який тривав більше години, торкнувся найболючіших питань, і ті, що зібралися, висловили бажання почату розмову продовжити поза стінами палацу. На території осередку культури стала господарювати міліція. Однак і «швидка допомога», і пожежна машина, і кокер- спанієль, покликаний знайти вибуховий пристрій, — все це у багатьох викликало швидше іронію, аніж переляк і настороженість.
Начальник Жовтневого районного відділу міліції Валерій Трофименко відмовився відповідати на запитання кореспондента «Дня». Ситуацію погодився прокоментувати начальник Луганського міського управління УМВС Валерій Малахов. Передусім він заявив, що обвинувачення на адресу міліції в тому, що вона зірвала збори, не зовсім коректні. Зустріч Марчука з виборцями, на його думку, відбулася. А скандал, який вибухнув наприкінці, зовсім не в інтересах міліції, тим більше міліцейських керівників. Валерій Малахов не радив журналістам у інциденті, що трапився, звинувачувати міліцію, хоча змушений був визнати, що в результаті винуватцем все ж вважатимуть начальника Жовтневого РВВС.
Як повідомив Валерій Малахов, про візит Євгена Марчука до Луганська він дізнався за півтори доби. Того ж дня, за його словами, було розписано всю програму, де кандидат у президенти має побувати, для того, щоб забезпечити його охорону посиленими нарядами міліції. Якщо це дійсно так і, як стверджує Малахов, Закон про вибори з боку правоохоронних органів порушено не було, чому ж тоді приміщення, де проходила зустріч кандидата в президенти з луганчанами, не було, як слід, оглянуто і перевірено на наявність усяких штучок, що мають особливість вибухати? На це запитання зрозумiлої відповіді не отримано.
Ясна рiч, що автори провокації всіляко хотіли зашкодити Марчуку. Але вийшло навпаки. Якщо на зустріч із претендентом на головну посаду країни багато хто прийшов зi ще невизначеними уподобаннями до Євгена Кириловича, то те, що трапилося, лише переконало їх, що Марчук є серйозною фігурою, i становить головну конкуренцію нинішньому Президенту. І про це люди говорили не криючись. У одній з груп пенсіонерів довелося почути і таке: старі комуністи невтішно відгукувались про свого лідера Петра Симоненка, і вимушені були визнати що «Симоненко проти Марчука не тягне».
Що ж до аноніма, який повідомив про бомбу, Валерій Малахов запевнив, що пошуки його вже розпочато, але тут же чесно висловив сумніви в тому, що його буде знайдено.