На Закарпатті у неділю обирали голову та депутатів Полянської ОТГ
![](/sites/default/files/main/articles/19122016/dscn1.jpg)
Неділя, 18 грудня 2016 року, стане для жителів дев’яти сіл найбільшої курортної зони Закарпаття, а саме Поляна, Уклин, Плоске, Оленьово, Павлово, Плоский Потік, Яківське, Родниківка і Родникова Гута точкою нового відліку часу у їхньому громадському житті. Учора жителі цих сіл вперше проводили вибори сільського голови та 26 місцевих депутатів після добровільного об’єднання в Полянську ОТГ. Тут доречно сказати, що це усього лише третя об’єднана громада, яка постане на Закарпатті за увесь період децентралізації влади.
«Загалом у списки виборців було внесено 5510 місцевих жителів», - каже секретар територіальної комісії Олександра Железняк. Активність виборців з самого ранку була досить високою як у респектабельній Поляні, переповненій сучасними рекреаційними закладами, так і в навколишніх селах, окремі з яких є відверто депресивними. Витоки такої громадянської активності сягають подій кількамісячної давнини, коли жителі цих сіл у буквальному сенсі слова виборювали в обласних чиновників своє право на створення об’єднаної громади.
ДІЛЬНИЦЯ У ПОЛЯНІ
Ми завітали на виборчу дільницю у Поляні після післяобідньої пори, коли тут спостерігався справжній виборчий аншлаг. Голова комісії Тетяна Пасічник поінформувала нас, що станом на 13.00 уже проголосувало практично половина виборців. Схожу ситуацію спостерігали ми і в селах Уклин та Павлово – люди повсюдно йшли на виборчі дільниці.
ПАВЛИНА СТЕГУРА (ПОЛЯНА)
У нашій присутності на виборчій дільниці с. Павлово проголосувала молода жінка – Оксана Сеньк. Питаємося у неї про очікування, які вона пов’язує зі створенням ОТГ. Пані Оксана найбільшими проблемами села вважає відсутність якісних доріг та засміченість його, адже побутові відходи тут забирають лише від жителів центральної вулиці, а решта – «утилізовує» хто як може. Ще одна гостра проблема – відсутність робочих місць для молоді. Попри чудову природу інвестор у село не поспішає – відсутність інфраструктури для повноцінного ведення бізнесу та «багатоступінчата» система влади відлякує.
ГОЛОСУЄ С. УКЛИН
У села Уклин - свої особливості. Воно сягає гірського перевалу, на вершині якого пролягає межа між Свалявським та Воловецьким районами. Голова тутешньої дільничної комісії Жанна Кампо жартома і всерйоз каже, що у їхньому селі «починається вода і закінчується хліб», бо село гірське - тут витоки кришталевих джерел, природа неймовірно мальовнича, але клімат для землеробства не найкращий. Упродовж останніх років коштом сільради в гірському Уклині зроблено зовнішнє освітлення села, прокладено центральний водогін, будуються два спортивні комплекси, функціонують клуб, бібліотека, дитячий садок, початкова школа, ФАП, організовано безкоштовний вивіз побутових відходів. Водночас жителі села дуже сподіваються, що зі створенням ОТГ бюджетні поступлення, розраховані за новою методикою, істотно змінять ситуацію, дозволять краще фінансувати соціальні об’єкти , збудувати нову дорогу.
ГОЛОСУЄ С. УКЛИН
Попри те, що у виборчому бюлетені на посаду голови Полянської об’єднаної територіальної громади сьогодні значилося 7 кандидатів, четверо з них мали однакове прізвище – Дрогобецький. Це конкуренти чинного сільського голови Поляни Івана Дрогобецького застосували таку виборчу «технологію», аби заплутати виборців і відібрати від явного лідера перегонів голоси. - Чи не заплутались ви у прізвищах кандидатів? – питаємося у виборців. Оксана Сеньк та Юрій Шипович з Павлова , Павлина Стегура з Поляни, інші наші співбесідники переконують, що попри хитрощі доморощених «політтехнологів» вони добре знають, за кого варто віддати свій голос…
ОКСАНА СЕНЬК
Координатор спостереження за виборами на Закарпатті від «Опори» Володимир Феськов, якого ми зустрічали у день виборів у кількох «голосуючих» селах, запевнив нас, що якихось грубих порушень, що могли б вплинути на хід та результати виборів, спостерігачі «Опори» не зафіксували.
МІЙ ГОЛОС - ВИРІШАЛЬНИЙ
Пізно у ночі стали відомі попередні результати виборів. За даними з дільниць явка виборців сягнула майже 80%, а в с. Родникова Гута проголосувало більше 87% виборців. Дані паралельного підрахунку голосів з усіх 8 дільниць засвідчують, що чинний сільський голова Поляни Іван Дрогобецький набрав 2755 голосів виборців, перемігши у селах Яківське, Оленево, Родникова Гута, Уклин та Поляна. Його основний конкурент Михайло Капустей набирає попередньо близько 1400 голосів.
Author
Василь ІльницькийРубрика
Подробиці