Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нагадування про угоду

18 січня, 00:00

«Я запросила вас просто тому, що зібралося надто багато прохань від ЗМІ дати інтерв’ю». Такими словами Юлія Тимошенко розпочала свою прес-конференцію, що відбулася в суботу в офісі її партії «Батьківщина». Преса вже давно звикла зустрічати лідерку БЮТ із передчуттями гострих заяв, тож навіть факт, що зустріч відбувалася у вихідний день, як і запізнення «героїні», в стилі Віктора Ющенка, на 25 хвилин, особливо нікого не роздратували. Слід визнати, атмосфера прес-конференції Юлії Тимошенко була далекою від офіційної. По-перше, Тимошенко впоралася без прес-секретаря. По-друге, черговості надання слова взагалі ніхто не встановлював — кожен із журналістів сам знаходив момент, щоб уклинитися із запитанням, яких за бажання можна було поставити чимало; представлятися теж не вимагалося. Додайте до цього посмішку на устах співрозмовниці, що час від часу переходила у веселий сміх. Словом, Юлія Володимирівна нібито декларувала: «Я — сама відвертість».

Утім насправді привід виступити перед представниками ЗМІ у Юлії Тимошенко, думається, був, і вельми поважний. Це — прем’єріада. Юлія Тимошенко претендує на пост прем’єр-міністра та не бажає чути жодних інших пропозицій. Приблизно так можна сформулювати озвучену нею позицію. Найбільшим своїм козирем Тимошенко, як і раніше, вважає договір, підписаний з Віктором Ющенком під час формування передвиборчої коаліції: «Там чітко записано, яку кандидатуру вноситиме Віктор Андрійович». Саму угоду пані Тимошенко журналістам не продемонструвала, хоча пообіцяла зробити це потім, спочатку проконсультувавшись із Віктором Ющенком. Претендентка на керівництво урядом висловила подив з приводу того, що так серйозно обговорюються інші кандидатури. «Ми рухаємося до Європи, і я не знаю європейських країн, де порушуються коаліційні угоди», — заявила вона.

Інший аргумент на користь саме її кандидатури, мовляв, кращого прем’єра, ніж вона, не знайти, Юлія Тимошенко пред’явила сміючись і навіть додавши, що це жарт.

Ставлення лідерки БЮТ до розвитку українсько-російських відносин «дуже позитивне», але в інших країнах «не повинно бути «відділів кадрів» для України». Це щодо питання, як поставиться російське керівництво до її призначення головою українського уряду. Юлія Володимирівна нагадала, що про своє бачення взаємин двох країн висловилася в статті в російській газеті «Ведомости». Відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», чи справді вона вважає, що Україна мусить вступити до НАТО разом із Росією, як це зазначено у згаданій статті, пані Тимошенко відповіла так: «Україні та Росії доведеться координувати свої дії. Ми повинні шукати порозуміння при розв’язанні таких важливих питань». Отже, або «прозахідний» політик Ю. Тимошенко змінила погляди, або вона приділяє російському факторові при її призначенні настільки велике значення, що, схоже, «відділ кадрів» залишиться на місці.

Уже вкотре Юлія Тимошенко повторила, що ніякого бізнесу в неї зараз немає, подякувавши за його «руйнацію» Леонідові Кучмі. До речі, за словами Юлії Володимирівни, бізнесу немає не лише в неї, але й у її родичів і навіть знайомих (!). Хоча із одним політиком, якого багато хто вважає бізнесменом, хоча сам він це також спростовує, пані Тимошенко вочевидь знайома дуже добре, адже «перебуває в чудових стосунках» і навіть, як вона зізналася журналістам, збиралася запросити в суботу на обід. Це — її головний конкурент у змаганнях за прем’єрство, один із найближчих соратників Ющенка Петро Порошенко.

На відміну від Порошенка, Юлія Тимошенко не висловила готовності заради прем’єрства покинути пост глави партії, назвавши таку постановку питання «непрофесійною». Ідею включення в майбутній уряд в. о. прем’єра Миколи Азарова пані Тимошенко порівняла з призначенням німецького фельдмаршала Паулюса (в обмін на його капітуляцію) начальником радянського штабу. При цьому Тимошенко визнала, що майбутньому урядові, новій владі загалом доведеться зіткнутися із серйозними кадровими проблемами. «Проблема не в тому, що ми щось не зможемо поділити, а в тому, що може не вистачити професійних кадрів». Серед першочергових кроків нового уряду Тимошенко назвала реформу вугільної галузі, при цьому висловила впевненість, що певні приватизаційні акти останнього часу повинні бути переглянуті. Зокрема, «Криворіжсталь» має бути повернута в державну власність, а за інші стратегічні підприємства можуть бути доплачені гроші. Що ж до дрібних підприємств, то тут і мови про якийсь перерозподіл бути не повинно.

Та чи не найбільш сенсаційну заяву Юлія Тимошенко зробила майже під кінець розмови. Виявляється, вже нова влада дає команди генпрокурору Святославу Піскуну порушувати проти неї кримінальні справи. «Я здивована, що Піскун отримує нові команди про порушення проти мене нових справ. Отримано нове замовлення тримати на гачку мою рідню», — сказала Тимошенко. На уточнююче запитання, хто робить такі замовлення, Тимошенко не відповіла, сказавши лише, що сама розбереться.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати