Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Нестор ШУФРИЧ: СДПУ(О) готова відповідати за найбільш «непопулярні» міністерства

28 листопада, 00:00
Формування коаліційного уряду — неабияке випробування більшості на міцність. Всупереч прогнозам деяких оглядачів, призначення на ряд ключових посад, що відбулося днями, монолітності «більшовицьких» лав не порушило. На думку представника фракції СДПУ(О), народного депутата Нестора Шуфрича, у більшості є підстави для єдності.

— Ваша фракція довго і послідовно відстоювала збереження на посту колишнього прем’єра Анатолія Кінаха. Однак минулого четверга ви одноголосно проголосували за кандидатуру Віктора Януковича. Чому СДПУ(О) змінила свою думку?

— Рішення про ротацію уряду було вже прийняте і більшість визначилася на користь Віктора Януковича. На зустрічі з нашою фракцією пан Янукович привів чимало вагомих аргументів. Зокрема, нам сподобалося, що він налаштований приділити увагу соціальним питанням, які для нас, як соціал- демократів, є приорітетними. У виступі з головної трибуни держави Віктор Янукович говорив про те ж саме — реформу системи охорони здоров’я, про подальше реформування та покращання фінансування освіти, продовження пенсійної реформи та боротьбу з бідністю. Ми не мали підстав йому не повірити. Крім того, як члени більшості ми виконали колегіально прийняте рішення.

— І все ж виникає враження, що депутати з СДПУ(О) голосували за Віктора Януковича більше завдяки дисципліні, аніж ентузіазмові. Які були настрої у депутатів?

— Настрої відповідали результатові голосування. Віктор Федорович зумів бути переконливим. Ми побачили в ньому людину, яка відповідає за свої слова.

— Як ви оцінюєте шанси Віктора Януковича стати успішнішим прем’єром, аніж Анатолій Кінах в діалозі з парламентом, а також в економічній сфері?

— Порівнювати Анатолія Кінаха з Віктором Януковичем поки що зарано. Зараз для Віктора Януковича співпраця з парламентом — питання № 1. В голосуванні його підтримали майже виключно депутати більшості — фракції «дев’ятки», плюс позафракційні. Якщо він справді хоче втілити в життя все те, про що говорив, постійний діалог уряду та більшості просто необхідний.

— Вас, як представника СДПУ(О), не лякає те, що з приходом Віктора Януковича, донеччани, образно кажучи, розпочнуть наступ на всіх фронтах? Як діятиме ваша фракція, якщо новий прем’єр, незважаючи на всі застереження, буде лобіювати інтереси перш за все «свого» регіону?

— Я переконаний, що прем’єр буде лобіювати інтереси всієї країни. І від цього мають виграти і представники СДПУ(О), і представники «Регіонів України», і «Нашої України», і комуністів, і решти політичних сил.

— Опозиція вже висунула тезу: декілька кланів розділили країну...

— Що ж, нехай вони скажуть конкретно — де, що і як поділено. Я переконаний, на сьогоднішній день нам ділити нічого. В нас є лише спільна відповідальність за стан справ у державі. І за це відповідатимуть як прем’єр, так і 234 депутати, котрі його підтримали.

— Як до призначення Віктора Януковича поставилися представники бізнесу, прихильні до вашої партії?

— Ми повинні розуміти, що коли йде мова про такі глобальні речі, як реформа національної економіки, особистісні уподобання мають відійти на задній план. І якщо в економічній сфері будуть створені нормальні, цивілізовані правила гри, проблеми, про які йдеться, відпадуть самі собою.

— Що ви думаєте з приводу критики Віктором Януковичем бюджету, розробленого попереднім урядом? Чи згодні ви з аргументами Януковича про те, що дохідна частина бюджету завелика?

— Я повністю згоден з його позицією. Я і в 2000 році критикував бюджет 2001 року. І, як виявилося, не помилявся, коли казав, що дохідна частина є нереальною. Думаю, цей бюджет буде провалений. Навіть незважаючи на те, що в другому читанні парламент проголосував його всупереч всім вимогам бюджетного кодексу. Дохідна частина в ньому дійсно роздута, вона не забезпечена реальними доходами. Треба говорити країні правду про те, що ми маємо, і що можемо розподіляти.

— Які шанси того, що уряд та Верховна Рада зможуть забезпечити підготовку та прийняття нового бюджету в нормальні строки? Чи не буде завалений бюджетний процес?

— Назріває дуже серйозна юридична колізія. На сьогоднішній день бюджет прийнятий в другому читанні. Я переконаний: якщо він буде в таких же параметрах прийнятий і в третьому, ми вперше можемо одержати вето Президента на закон про бюджет. Думаю, слід в цей четвер, 28 листопада, повернути бюджет для повторного, другого читання уряду, щоб дати йому можливість скоригувати всі основні показники. Якщо це буде зроблено, шанси прийняти основний фінансовий документ країни в строк іще є.

— Чи прийняті вже конкретні рішення щодо міністерських посад, на які претендує ваша фракція?

— Наша фракція попередньо претендує на портфелі міністрів освіти та транспорту. На освіту ми, безумовно, висуваємо Василя Кременя, на транспорт підтримуємо Георгія Кирпу. Для нас також є цікавими портфелі міністрів з питань екології, охорони здоров’я, а також праці й соціальної політики. Тобто ми готові взяти на себе відповідальність за соцiальну сферу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати