«Нові» у ГПУ перемогли?
Заступник Генерального прокурора Володимир Гузир заявив, що йде у відставку. Вимога громадськості щодо відставки Шокіна залишається![](/sites/default/files/main/articles/29072015/5guzir.jpg)
«Це дозволить мені через суд захистити своє ім’я та ім’я моєї сім’ї від політичних нападок», — заявив Гузир учора під час брифінгу в ГПУ. Голова відомства Віктор Шокін прийняв відставку та призначив на його місце Юрія Севрука. Генпрокурор також заявив про те, що прокуратура готує подання на зняття недоторканності з декількох народних депутатів-екс-регіоналів, а також відзиває таке подання на депутата Андрія Лозового задля розширення його новими фактами.
За словами Шокіна, зі вчорашнього дня почалась процедура заочного засудження 6 екс-чиновників, в тому числі Януковича, Арбузова, Кліменка та Богатирьової. Він також заявив про блокування грошей на іноземних рахунках екс-чиновників на суми у ?85 млн., $26 млн. та €9 млн. Не забув Шокін і про розслідування злочинів проти активістів Євромайдану, з приводу чого підозрюються 149 осіб, а до суду спрямовані матеріали щодо 23-х.
«Гузир звільнився нібито «через політичний тиск», але таке формулювання не відповідає реальності, — коментує «Дню» виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина КАЛИНЮК, — Ми очікували, що Шокін звільнить людину, яка покривала корупціонерів та починала провадження проти нових людей у ГПУ — команди Каська та Сакварелідзе. Але дії генпрокурора свідчать, що він не визнав вину, помилку і це звільнення відбулося для зменшення медійної хвилі. Є інформація, яку ми перевірятимемо, що новопризначений заступник генпрокурора Севрук пов’язаний із Гузирем». За словами Калинюк, «заяви Шокіна про Януковича та екс-регіоналів — це спроба створити видмість, що він є реформатором і під його керівництвом ГПУ — «інший орган», який змінюється та реагує на потреби громадськості». «Але реальні зміни були б, якби Гузира привселюдно покарали і звільнили за дії, не дали «піти красиво», а на його місце запросили кришталево чисту людину нової формації, — говорить громадська діячка, — Проте громадський тиск дав свої результати, бо без інформаційної хвилі звільнити могли не Гузира, а Каська, Сакварелідзе чи членів їх команди. Це перемога громадськості у невеличкій битві, але за незалежність та оновлення прокуратури доведеться ще боротися. Протистояння в керівництві ГПУ між «новими» та «старими» досі є, адже останні намагаються завуальовано захистити систему. Вимога громадськості щодо відставки Шокіна залишається. Ситуація із Гузирем є ще одним аргументом щодо цього».