Передвиборна «зачистка» політичної території?
На Рівненщині розгорається скандал у зв'язку зі звільненням Юрія ДухановаБудучи безпартійним, Юрій Духанов дав згоду і був рекомендований членом територіальної виборчої комісії з виборів президента України по 154 виборчому округу і рішенням сесії обласної ради № 95 від 19.08.1999 року був затверджений членом комісії від виборчого блоку «Наш президент — Євген Марчук!».
Враховуючи те, що Юрій Духанов не порушував ні присяги державного службовця, ні будь-якого із законів України, розцінюємо його звільнення як факт політичного терору і заявляємо рішучий протест».
Щоб детальніше розібратися в ситуації, яка склалася навколо звільнення досить високопоставленого державного службовця, автор зустрівся з Юрієм Духановим і його безпосереднім керівником — начальником управління внутрішньої політики облдержадміністрації Михайлом Назаруком.
Юрій Духанов так прокоментував своє звільнення:
— У мене до останнього часу не було серйозних конфліктів на роботі. Все йшло нормально, і в червні пішов у відпустку. Саме тоді мені запропонували увійти до складу виборчої комісії від блоку «Наш президент — Євген Марчук!». Я погодився, бо нічого протизаконного в цьому немає. До того ж, маючи досвід роботи під час минулих виборів у виборчих комісіях, я подумав, що знання можуть згодитися і сьогодні. Мою кандидатуру було внесено на сесії облради 19 серпня і затверджено. Наступного дня я вийшов на роботу і відразу ж після Дня незалежності мене ознайомили з вже підписаним розпорядженням про моє звільнення. Коли ж я спробував з'ясувати, які саме підстави були для такого рішення, то мені сказали, що є подання начальника управління внутрішньої політики, на підставі якого і було написано наказ про моє звільнення. У заяві Михайла Назарука було поставлено мені в провину нетактовну поведінку і заявлялося, що я його образив на робочому місці. Однак ми нормально працювали з ним протягом тривалого часу, а розмову, на яку посилається Михайло Назарук, що відбулася 4 серпня, не можна назвати сваркою. Просто я заступився за співробітницю нашого управління, якій треба було б піти у відпустку, а її не відпускали. При цьому і близько не допустив ніяких образ чи погроз на адресу начальника управління внутрішньої політики. Якби дійсно таке сталося, то Михайлу Назаруку треба було звертатися до правоохоронних органів, куди він, за моєю інформацією, не заявляв про погрози. Я подав заяву на ім'я голови облдержадміністрації Миколи Сороки з проханням скасувати розпорядження про моє звільнення, а також вибачитися за незаконні дії. Якщо ж у двотижневий термін я не отримаю відповіді від глави області, то буду змушений звернутися до суду. Я пов'язую дії стосовно мене з тим, що дав згоду увійти у виборчу комісію від блоку «Наш президент — Євген Марчук!».
Зі свого боку прокоментував ситуацію, що склалася, і Михайло Назарук. Його розповідь загалом співпадала з тим, про що оповів Юрій Духанов, і начальник управління внутрішньої політики підтвердив, що не збирається звертатися до правоохоронних органів за фактом образи та погроз на його адресу. Принаймні, автору не вдалося дізнатися, як саме «ображав» Михайла Назарука його заступник і з'ясувати, за які вислови державний чиновник сьогодні може втратити роботу. Втім, пан Назарук відкинув припущення, що звільнення Юрія Духанова носить політичний характер. В усій цій історії ще рано ставити крапку, бо багато залежить від позиції керівництва області, яке поки що не сказало свого останнього слова. Однак, якщо факт звільнення за політичними мотивами підтвердиться, це буде підтвердженням порушення прав людини в Україні.