Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Перегони на благо «улюблених бабусь»

10 лютого, 00:00

Діра в столичному бюджеті нинішнього року досягла неймовірних розмірів — заморожені всі міські програми, всі муніципальні доплати, компенсації... Ось київський мер Леонід Черновецький і вигадує різні способи, як «заштопати» бюджет і забезпечити більш-менш безбідне, принаймні, для «улюблених бабусь», життя в столиці. Перепробував різні ідеї: брати гроші за в’їзд до Києва, за відвідування могил на кладовищі, підняти тарифи на ЖКГ. Остання ідея — перегони.

У авральному режимі підлатали іподром, буквально за три дні розмістили 124 каси, прикріпили обігрівачі УФО, страшні бетонні стіни прикрили текстилем. Оповістили киян за допомогою тотальної розсилки СМС, що мер дає приз $100 тисяч. І... накрили шикарний фуршет.

Варто зазначити, Кубок мера Києва дуже нагадував благодійний обід. Більшість присутніх товпилася не на трибунах, а біля столів. Люди штовхалися і активно розбирали вишукане канапе та фрукти.

Цей фуршет і багато іншого організувала дружина мера Аліна Айвазова. Їй, схоже, займатися іподромом дуже сподобалося. Принаймні, вона була собою задоволена.

«Як ви встигли все так швидко зробити?» — поцікавилися в неї журналісти.

— Це все зробив Бог. Все з його допомогою. Ми приїхали сюди в середу ввечері. Ми не спали, працювали день і ніч. Тут нічого не було. У четвер приїжджали журналісти з однієї газети, коли побачили цю розруху, то сміялися над нами. Я їм сказала: почекайте, приїжджайте сюди через три дні...

Все зробив Бог через Аліну Степанівну.

Дружина київського мера стояла у відкритій вечірній сукні з горжеткою з білої норки. Журналісти поцікавилися: чи не холодно їй? Аліна Айвазова й тут не втратила можливості згадати Бога.

— Ні, мені не холодно, мене зігріває Бог.

До журналістів підійшов хтось із адміністрації і запросив на трибуни. Мовляв, перегони починаються.

— Хто ви такий, ви завтра вже не працюватимете тут, — накинулася на нього дружина Черновецького, — тут я розпоряджаюся.

Проте хай там як, публіка почала підтягуватися до трибун. Серед натовпу були помічені депутат від Партії регіонів Ганна Герман, Ян Табачник, депутат від «Нашої України» Олександр Третьяков.

— Я тут не був 30 років, це ностальгія за дитинством, — зізнався Третьяков кореспонденту «Дня».

— Ставку зробили?

— Ні, але обов’язково зроблю.

— Як ви вважаєте, чи реально залатати діри в київському бюджеті за рахунок подібних заходів?

— Я тут не заради бюджету, я тут заради себе, — відповів Третьяков і пішов до VIP-зони.

Перед перегонами, на розігріві, виступив кінний театр. Під запальні українські пісні наїзники творили дива: каталися на конях стоячи, перекидалися на скаку, їздили вниз головою.

Ставки робилися не дуже активно. Переважно ставили по 100 грн. — це дозволений мінімум, зрідка — більше. Найбільше ставок було на перший заїзд, але на коня-переможця Гіпноза поставило мало. З кожним подальшим заїздом кількість ставок катастрофічно зменшувалася. Сам Леонід Михайлович із дружиною Аліною Айвазовою ставок не робили, мовляв, не личить так робити віруючим.

Уже ближче до вечора на сцену під відкритим небом винесли столи, заставлені пляшками дорогого спиртного: коньяками Hennessy і шампанським Moеt and Chandon, а також блюдо з грошима — $100 тисяч готівкою — в центрі столу. Подружжя Черновецьких брали купюри й трусили ними в повітрі. Мовляв, гроші справжні

— Подивіться, яка гарна в мене дружина, — похвалився Черновецький. — Вона народила мені двох дітей і чотирьох онуків.

Нарешті оголосили щасливчика, якому дістануться ці $100 тисяч. Молодий киянин Юрій Дранюк угадав трьох коней у першому заїзді в тому порядку, в якому вони прийшли до фінішу. Леонід Михайлович власноручно склав гроші для нього в яскравий паперовий пакет.

І тепер головне запитання: чи вдалося меру наповнити бюджет? Судячи з усього, «улюблені бабусі» залишилися в мінусі. Але задля справедливості варто зазначити, що з усіх епатажних ідей київського мера ця — найвдаліша. Іподром, дійсно, вдалося оживити.

ТИМ ЧАСОМ

Блок Кличка обурений

Шахрайство зі столичним бюджетом спонукало Черновецького до еволюції від боротьби з казино до проведення тоталізатора на київському іподромі. Так вважає депутат Київради від блоку Віталія Кличка, лідер Української селянської демократичної партії Дмитро Андрієвський. На переконання політика, азартні перегони, організовані цієї суботи столичним мером, містили ознаки зловживання адміністративним ресурсом і порушень низки законодавчих норм. «Чому трансляція цього видовища проходила на муніципальному каналі, що фінансується за рахунок киян? Які правові підстави має КМДА для проведення азартних ігор? За які кошти була проведена могутня рекламна кампанія — аж до розсилки СМС-повідомлень? Скільки заробили на цьому фірми-посередники? Запитань багато — і на всі ми отримаємо відповіді в правоохоронних і регуляторних органах. Наші юристи вже підготували відповідні запити», — зауважив політик. На переконання Дмитра Андрієвського, вдатися до таких сумнівних шляхів наповнення бюджету Черновецького змусила катастрофічна ситуація зі столичним бюджетом. «Руйнуючи київський бізнес — основне джерело наповнення столичного бюджет, Черновецький фонтанує сумнівними і незаконними ініціативами, завдяки яким обіцяє виконувати соціальні програми в столиці», — підсумував депутат.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати