Підозрілий поспіх…
Олексій ПОДОЛЬСЬКИЙ: «Припускаю, що «справу Гонгадзе» можуть обміняти на «справу Тимошенко»: Кучму виправдають, а Юлю залишать у тюрмі»
У четвер відбудеться засідання Печерського суду Києва, де розглядатимуть зауваження до протоколу судового засідання адвоката екс-генерала Олексія Пукача – Григорія Демиденка. Про це нам повідомив потерпілий у «справі Гонгадзе», громадській діяч, журналіст Олексій Подольський.
«Мені зателефонував суддя Андрій Мельник і попередив, що у четвер об 11.00 в Печерському суді відбудеться засідання, де розглядатимуть зауваження до протоколу судового розгляду адвоката Пукача – Демиденка, – розповідає Подольський. – Я збираюся піти в суд і взяти участь у самому засіданні. Щоправда, мені ще мають продовжити допуск до державної таємниці (вони ж засекретили процес по Пукачу!). Минулого разу його готували півтора місяця. Як буде зараз – побачимо, їм же потрібно швидко провести це засідання. Це теж буде певним показником раптового поспіху. Які саме зауваження підготував Демиденко, сказати не можу. Сподіваюся отримати їх у суді».
Нагадаємо, днями у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Пукача зобов’язали припинити читати свою справу. Відповідну постанову виніс суддя Мельник. Як відомо, довічний вирок екс-начальнику міліцейської наружки було винесено ще 29 січня цього року, але він й досі не набув чинності. Закон дозволяє засудженим подавати свої зауваження до судового протоколу. Цю норму й використовував Пукач, який по три години в день до листопада (невідомо скільки б ще) читав багатотомні протоколи. Адвокат Пукача, натомість, вважає постанову утиском прав свого підзахисного й написав скарги на суддю.
Коли можливе засідання Апеляційного суду і чому такий поспіх? «Справу хочуть якнайшвидше відправити на розгляд до Апеляційного суду, – відповідає Подольський. – Але перед цим мають бути розглянуті всі скарги й зауваження».
«Я можу лише здогадуватися, з чим пов’язаний цей поспіх, – продовжує громадський діяч. – Чому воно не горіло, не горіло, і тут раптом загорілося під час вирішення євроінтеграційних питань? Можна припустити, що йде велика торгівля влади з одним із співголів місії Європарламенту в Україні – Александром Квасневським. Останній, як я вже неодноразово заявляв, виступає в ролі адвоката екс-президента Кучми. Може статися так, що обміняють «справу Гонгадзе» на «справу Тимошенко»: Кучму виправдають, а Тимошенко залишать у тюрмі. У цьому, на мою думку, полягає торгівля – здача Юлі в обмін на гарантії недоторканості Кучми».
Враховуючи важливу роль, яку сьогодні відіграє Квасневський у рамках місії Європарламенту в Україні, для багатьох ця версія може видатися конспірологічною. Які аргументи? «Мої припущення базуються на прикладах із новітньої історії України, - говорить Подольський. - Пригадаймо політичну кризу 2004 року під час помаранчевих подій. Хто мирив сторони конфлікту? Пан Квасневський. Це публічний приклад. І не є секретом, що тоді Кучма отримав гарантії власної безпеки і недоторканності на час президентства Ющенка. Зрештою, це стало фатальною помилкою для останнього. Чим закінчилося його правління, всім відомо».
У контексті останніх слів Подольського показово звучить заява Генерального прокурора Віктора Пшонки. Буквально вчора на брифінгу він заявив: «Справа розслідується, і розслідується в частині мотивів замовленого вбивства Гонгадзе», – передає Інтерфакс-Україна. Відповідаючи на запитання про те, чи фігурує в кримінальному провадженні прізвище Кучми, Пшонка сказав: «Якщо говорити юридичною мовою, прізвище може фігурувати тоді, коли пред’явлено обвинувачення, тобто коли є докази обвинувачення, й вони виписані в матеріалах справи. Кучму допитували в цій кримінальній справі як свідка, як і інших».
Невже грунт до того, що сказав Подольський, уже готується?