ПОЛIТIНФОРМАЦIЯ
«Попереду на білому коні» має бути прем’єр?
Віце-прем’єр України Микола Томенко вважає, що передвиборну коаліцію «Народного союзу «Наша Україна» та Блоку Юлії Тимошенко має очолити прем’єр-міністр. Про це він заявив в інтерв’ю закарпатським журналістам, з посиланням на прес-службу віце-прем’єра повідомляє Інтерфакс-Україна. М. Томенко вважає, що кандидати на перші 10-20 позицій виборчого списку мають визначатися за результатами соціологічних досліджень. Разом з тим загальний партійний список повинен формуватися з урахуванням позицій членів партій, представництва регіонів і позиції Президента про необхідність відділення бізнесу від політики. Президент, на думку віце-прем’єра, Президент України має стати гарантом законності виборів до Верховної Ради у 2006 році.
Ліквідація на місці
На артилерійському складі біля Новобогданівки Запорізької області, де 23 липня виникла пожежа з подальшою детонацією артснарядів, насамперед будуть ліквідовані реактивні запаси й пороху. Такої думки дійшли учасники засідання комісії при Раді національної безпеки та оборони, повідомив на прес-конференції заступник міністра оборони Володимир Терещенко. «У Новобогданівці ми маємо перейти до практичних дій із зачистки території. Виділені дві складові. Перша — реактивні боєприпаси. Треба вжити всіх заходів, аби реактивні боєприпаси були знищені в першу чергу», — заявив В. Терещенко.
Другою складовою процесу визначена ліквідація пороху. Заступник міністра оборони пояснив, що однією з версій займання в Новобогданівці, внаслідок чого сталися повторні вибухи, було займання пороху, який «у великій кількості зосереджений на базі, на незачищеній її території».
Він також повідомив, що вважає доцільним знищення боєприпасів і пороху на території бази без вивозу в інші місця. «Є можливість знайти ділянки на цій території, придатні для знищення боєприпасів», — сказав В. Терещенко. Перший заступник міністра уточнив, що утилізація реактивних боєприпасів запланована вже поточного року, й ці роботи розпочнуться найближчим часом.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи є основною причиною такого частого підриву складів боєприпасів в Україні спроба приховати факти нелегальної торгівлі боєприпасами, В. Терещенко зазначив, що наразі «немає даних, які підтверджують цю гіпотезу». За словами заступника міністра, в системі Міністерства оборони існує система перевірок, які здійснюються раз на рік. «Я не відстежую тенденцію, яка дозволяє говорити про такі факти. Практичних прикладів немає», — підкреслив він.
У свою чергу, директор Департаменту утилізації ракет і боєприпасів Міністерства оборони України Володимир Попович повідомив, що нова державна програма утилізації боєприпасів розрахована на період до 2018 року й передбачає знищення або конверсування всіх 2,5 тонн засобів ураження, що є в Україні, термін придатності більшості яких закінчиться в найближче десятиліття. За словами В. Поповича, для виконання цих заходів зараз у державі є потужності, розраховані на знищення або конверсування максимум 100 тис. тонн на рік різноманітних засобів ураження та пороху. «Головними чинниками, які значно уповільнюють темпи й ускладнюють перебіг утилізації боєприпасів, є відсутність необхідних коштів і технологій, нескоординованість задач і відповідальності різних міністерств і відомств держави та невідповідність нормативно-правової бази», — підкреслив В. Попович. За його словами, для підтримки життєздатності та вибухопожежної безпеки баз, арсеналів і складів ракет і боєприпасів Збройних сил України цього року передбачено виділити 71 млн. грн. Ця сума, сказав В. Попович, є дещо більшою, ніж у попередні роки, але загалом недостатня для якісного й повного виконання всього масштабного комплексу робіт. Нагадаємо, що за останні 2 роки сталося декілька НП на військових складах.
Чвари через крісло
Сьогодні на сесійному засіданні Черкаської облради буде розглядатися заява Геннадія Капралова про дострокове припинення його повноважень як голови Черкаської обласної ради. Як повідомив «Дню» голова депутатської групи «Черкащина» у Черкаській обласній раді, перший заступник голови Черкаської обласної організації Народної партії Володимир Лук’янець, більшість депутатів «Черкащини» на посаду голови облради підтримує кандидатуру Віктора Павліченка, який на цей час обіймає посаду голови Золотоніської райдержадміністрації.
Частина спостерігачів вважають цей хід паритетною домовленістю між представниками місцевого Народного Союзу «Наша Україна» (НСНУ), які знаходяться «під крилом» черкаського губернатора Олександра Черевка, та облорганізації Народної партії України (НПУ). Однак інша частина аналітиків вважає, що «народники», швидше, скористалися кадровими чварами в лавах місцевої організації НСНУ й хутко пролобіювали на посаду голови облради свою людину. Нищівна критика на адресу кадрової політики місцевої влади (читай — «нашоукраїнців»), в тому числі і в Золотоноші, де керує кандидат на посаду голови облради, пролунала на недавньому Форумі демократичних сил, що пройшов цими днями в Черкасах. Голова ради підприємців Золотоніського району Любов Матяш заявила, що процесами в Золотоніському районі сьогодні керують «перевертні», які вчора підтримували Януковича, а сьогодні «перефарбувалися» в прихильників Ющенка. На думку Л.Матяш, саме вчорашні прихильники Януковича стали тепер основою для формування партійних організацій НСНУ та «Батьківщини». «Ці парторганізації стали клубами, місця в партійних списках яких купуються бізнесменами», — повідомила для «Дня» Любов Матяш.
Отож, незважаючи на одностайність, з якою президія Черкаської облради прийняла до розгляду заяву Геннадія Капралова, завтрашня сесія обіцяє бути досить напруженою. Як не крути, а посада голови облради в наступних парламентських виборах буде однією з ключових. Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, Черкаська область.
Вимоги «ПОРИ» задоволені
Громадянська партія «ПОРА» отримала свідоцтво про свою реєстрацію від 23 березня 2005 року. Як повідомляє прес-служба «ПОРИ», свідоцтво видане за рішенням Печерського суду м. Києва від 29 червня 2005 року, який зобов’язав Міністерство юстиції України зареєструвати «ПОРУ» до 24 березня 2005 року. Таким чином, партія «ПОРА» може взяти участь у виборах-2006. Як йдеться у повідомленні, партія «отримала правові підстави на участь у політичному житті країни» та «бере на себе зобов’язання і надалі проводити громадський контроль за діями влади». Як відомо, раніше Міністерство юстиції тричі відмовлялося реєструвати партію, посилаючись на велику кількість помилок у підписних листах, що збиралися на її підтримку. У відповідь на це «ПОРА» розпочала кампанію, направлену на дискредитацію міністра юстиції Романа Зварича. Партія «ПОРА» посіла 127 місце у переліку вітчизняних партій.
Учора на прес-конференції член політради партії «Пора» Ярослав Погарський заявив, що його політсила має намір скористатися своїм правом брати участь у парламентських виборах 2006 року. І що рішення про те, йти на парламентські вибори самостійно чи в блоці з іншими політичними силами, партія ухвалить восени. За словами Я. Погарського, 19 серпня відбудеться перший позачерговий з’їзд партії «Пора», що пройде в Карпатах.
Випуск газети №:
№139, (2005)Рубрика
Подробиці