«Політика окремої партії не проводитиметься», —
Весь цей час його дії подеколи передбачити не міг ніхто. В облдержадміністрації всі постійно перебувають у напруженні. Одного разу, закінчуючи робочу нараду, він заявив, що всіх заступників уже замінено, а після його повернення з Києва настане черга керівників структурних підрозділів. Заяву важко було прийняти за жарт, оскільки кадрові зміни почалися на всіх владних ділянках: призначено нового обласного прокурора та начальника УВС. І все це в розмовах прямо пов’язували з появою в області Куратченка, одного з лідерів НДП, яка на виборах не набрала тих 40%, що їх мали забезпечити наргоспактиви за завданням Валерія Пустовойтенка. А прем’єр попереджав, що результати виборів спричинять кадрові перестановки на місцях.
Тим часом Куратченко не пов’язує прямо свою появу в Запоріжжі з прогнозами прем’єра, мотивуючи, що його призначення до області планувалося ще рік тому.
Куратченко поміняв всю команду заступників. У ній зараз, окрім самого Володимира Олександровича, три члени НДП. Але «три людини — це ще не все управління, й політика окремої партії не проводитиметься. Ми не маємо наміру диктувати якусь свою політику, крім тієї, яка проводиться урядом, законодавчо визначається багатопартійною Верховною Радою та указами Президента, які, природно, зіставляються з Верховною Радою», — запевняє Володимир Куратченко. При цьому зізнається, що, коли мінятимуть, скажімо, голів райадміністрацій, партійність «певною мірою, очевидно, гратиме роль, але головне визначатиме не приналежність до партії, а вміння самостійно мислити та вирішувати економічні й соціальні питання регіону». Він уже зустрічався з більшістю політичних партій, зареєстрованих у Запорізькій області.
Сьогодні Володимира Олександровича більше хвилює економічне становище області. На його думку, необхідно обмежити доступ готової імпортної продукції на територію України. Треба намагатися залучити інвесторів до збирання, комплектації, упаковки, щоб все робилося на території України, вважає він. Важливо навести порядок на енергоринку та провести серйозну податкову реформу.
Куратченко почав робити кадрові перестановки на місцевих підприємствах. Першим у директорському корпусі стало зняття директора титано-магнієвого комбінату В. Бакуменка. Мотивуванням було те, що, отримавши гроші від інозамовника, він витратив все на розрахунки, не запустив нове виробництво й практично зірвав реконструкцію підприємства. Для зняття з посади з усіма узгодженнями знадобилося три дні.
Цей крок тільки укріпив віру в те, що «Куратченко не змінюється». Багато хто його пам’ятає на посаді директора запорізького ПО «Радіоприлад»: вельми рішучого адміністратора, котрий сповідує дуже жорсткий стиль керівництва, що межує з авторитарним. Звідти він потрапив у заступники міністра Мінмашбуду, ВПК і конверсії України, а потім — у перші заступники міністра Мінпромполітики.
В області серйозно почали подейкувати про виробництво автолиста на «Запоріжсталі». Водночас на урядовому рівні для цього уподобали Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, під що вже готові іноземні інвестиції.
— У нас є повна можливість сьогодні, домовившись з корейцями, вкласти гроші в реконструкцію «Запоріжсталі» з частиною своїх інвестицій і довести технологію виробництва тонкого листа в Запоріжжі до того рівня, якого сьогодні вимагають японці, — каже Куратченко. — Прикладом внутрішніх інвестицій у новітні наукоємні виробництва може бути запорізька фірма «Форум». Встановивши в кредит за $2,5 тис. фінське обладнання на конверсійному підприємстві, вона почала виробництво мідної катанки, яке вкладається в концепцію виробництва джгутів і проводів для автомобіля ДЕУ. Якась частина піде й для якісніших складових на Запорізький трансформаторний завод. Це приклад і того, що не всі 100% інвестицій треба брати з-за кордону.
Найвірогідніше, що в області і надалі летітимуть чиїсь голови. Але це,
як кажуть, — сівба. Наскільки вона буде благодатною для жнив і реалізації
кредо Володимира Куратченка «не забрати й розділити», а «додавати й примножувати»,
сьогодні казати ще рано.
Випуск газети №:
№107, (1998)Рубрика
Подробиці