Перейти до основного вмісту

13-та бригада НГУ «Хартія» провела успішну операцію з евакуації пораненого на наземному роботизованому комплексі

20 травня, 19:49
Фото з сайту militarnyi.com

13-та бригада НГУ «Хартія» провела успішну операцію з евакуації пораненого на наземному роботизованому комплексі, доставивши бійця у безпечне місце за 12 кілометрів від передової, повідомляє ГО «Український мілітарний центр» із посиланням на пресслужбу бригади.

Спільна операція бригадного підрозділу НРК та батальйону оперативної підтримки відбулася в смузі відповідальності «Хартії» на північ від Харкова.

Колісний роботизований комлекс «Тарган» евакуював з «нуля» пораненого бійця за 12 кілометрів від передової, подолавши маршрут протяжністю у 24 кілометри.

Вибір НРК для евакуації піхотинця був зроблений через неможливість залучення звичайної техніки поблизу поля бою. Позиції обох сторін на полі бою часто відразані від підтримки на багато кілометрів через постійно працюючі у небі ударні FPV-дрони.

«На мою думку, на думку багатьої колег, зараз евакуація наземними роботами поранених це засіб останньої надії. Тобто якщо вже немає ніяких інших безпечніших варіантів забрати пораненого, то має поїхати наземний робот. Це все ще не не самий high level надійності. Кожен раз як проводиться така місія всі максимально напружені», — каже «Математик», керівник напрямку НРК бригади «Хартія».

Під час таких операцій поранені є вкрай вразливими. На відео можна побачити, що побратими вкрили бійця «бронековдрою» та не знімали з нього бронежилет і шолом, аби максимально убезпечити його від можливих уламків.

Іншою проблемою такого способу евакуації є незрілість технологій та недосконалість тактики застосування подібних систем.

«На мою думку зараз роботизовані комплекси це як FPV-дрони у 2023 році, але набагато складніше», — зазначає «Математик», додаючи, що нинішні комплекси у повній мірі не відповідають задачам санітарної евакуації. «Такий засіб має бути окремим, а ніяк не звичайним засобом для логістики. До нього є більше технічних вимог, він має бути серйозно підготований».

Втім, попри всі недоліки вже зараз наземні роботизовані комплекси суттєво підвищують шанси на виживання військових та посилюють бойові спроможності війська.

«Кожен робот на полі бою – це потенційно збережене життя. У цьому випадку – збережене життя не лише нашого бійця, який отримав поранення, а й цілої групи евакуації, замість якої роботу в небезпечній зоні виконав наземний роботизований комплекс. «Хартія» активно розвиває напрямок НРК, нашим завданням є максимально застосовувати роботів у логістиці та евакуації – у цих сферах вони мають з часом повністю замінити людей», – коментує командир 13-ї бригади НГУ, полковник Максим Голубок.

«Хартія» є однією із передових частин Сил оборони у застосуванні НРК. Наприкінці 2024-го бригада провела першу повністю роботизовану бойову операцію – без участі людей. Детальніше про специфіку їх застосування та впровадження у військо читайте у спеціальній статті, у якій «Мілітарний» поспілкувався з операторами бригади.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати